Liposuction İle Yağ Aldırma Ne Kadar?

Yağ alma ameliyatı olarak geçen liposuction hakkında doğru yanlış pek çok bilgi bulunmaktadır. İnsanları öldürdüğünden, yağ alındığı için vücutta şekil bozukluğu yaptığına kadar pek çok asılsız korkutucu bilgi de vardır. Liposuction operasyonları kanüllerin deri altındaki yağı emmesiyle gerçekleştiriliyor olup bu kanüller bir kurşun kalemin boyutlarını geçmemektedir. Deride gerçekleştirilen kesikler de oldukça minimal düzeyde olduğu için iz sorunu yaşanmaz.

Aspiratör adı verilen vakum aletinin yardımıyla yağların emilimi gerçekleştirilmektedir. Pek çok yer terk etse de büyük enjektörlerle ve el yardımıyla da kanüllerdeki yağın emilmesi mümkün olmaktadır. İki farklı yöntemden hangisinin uygulanacağı cerrahın takdirindedir. Operasyondaki esas amaç, yağlardan ziyade yağ hücrelerinin vücuttan alınmasıdır.

Genellikle ergenlik sonrasında kişinin bedeninde bulunan yağ hücrelerinin sayısı değişiklik göstermez. Kilo alımında yağların saklanacağı yerler de bölgedeki yağ hücresinin sayısına göre belirlenir. Yağ hücrelerinin liposuction ile alınmasıyla kişi ileride kilo alsa da eskisi gibi yağları depolayacak yer bulamayacak. Liposuction için farklı yöntemler bulunmaktadır. Ultrasonic Liposuction ve Tumescent (Tümesan) Tekniği, en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Liposuction İle Yağ Aldırma Fiyatları

Yağların aldırma işleminde esas etken olduğu bu işlemler, tüm vücutta uygulanmasından ziyade bölgesel şekillendirme mahiyetindedir. Orantısız görüntüler yaratan bu durumlarda kişinin bir bölgesinde yağ toplanması yaşanır. Ve buradaki yağlar diyet ve spor yapılmasına rağmen erimez. Bu tür yağların alımı için liposuction önemli bir seçenek olacaktır. Kalçaların alt yanlarında birikmiş olan basenler bu tür yağlara örnek verilebilir. Liposuction fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkabilmektedir.

Sağlıklı bir kilo verme yaşansa da yapısal bir yağlanma olan bu tür bölgesel yağların operasyonla alınması kişi için yararlı olmaktadır. Kişinin aşırı kiloları varsa yani obez ise bu operasyonla zayıflaması gibi bir durum yoktur. Liposuction ile vücuttan yağ alınsa da bu alım şekillendirmeye, düzeltmeye yaramakta olup zayıflatmaz.

Bu yöntem, sadece yağları aldığından yüzeydeki deriye etkisi etkisi minimum düzeyde olmaktadır. Yağlar vücutta belli bir gerginlik oluşturduğu ve bu yağların alınmasıyla gerginliğin kaybolması yeniden şekillendirmeyi gerekli kılmaktadır. Bu operasyon, cildinde çatlak ve sarkma olmayanlar için çok daha uygundur. Bu operasyonun fiyatı ise, yağ alınacak bölgenin durumuna, alınması gereken yağ miktarına göre değişiklik göstereceğinden ilgili klinikle görüşmek gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL