Liposuction ile Vücut Şekillendirme

İnsanlar, ideal bir vücuda sahip olmak isterler. Sağlıklı bir diyet ve düzenli fiziksel egzersizlerle kilo verimi sağlansa da bazen bölgesel yağlar kalabilir. Bunun için başka yollara başvurmak gerekir. En kesin çözümlerinden biri liposuction uygulamasıdır. Halk arasında “yağ aldırma” diye anılan ve lipoşakşın olarak telaffuz edilen bu işlemi yaptırmak isteyenler,“liposuction nedir?” sorusunu iyi araştırmalıdır. Liposuction, bölgesel olarak zayıflamak isteyen, bunu spor ve diyetle başaramayan kişilerde fazla yağ dokusunu uzaklaştırmak ve vücudu istenilen şekle kavuşturmak için uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Bu yöntem, en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasındadır.

Liposuction ile Yağ Aldırma

Liposuction işlemi, bel, basen, diz, kalça, karın gibi bölgelerdeki yağların alınması için uygulanır. İşlem, kanül denilen borular sayesinde gerçekleştirilir. Yağ dokusunun fazla olduğu bölgede1-2 milimetrelik kesiler oluşturulur, kesilerin içinden uzun ve ince kanüller sayesinde yağ dokuları vakumlanarak uzaklaştırılır. Bu işlemden sonra hastaların dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Operasyondan sonra korse kullanılmalıdır. Bu korselerin kullanım süreleri, işlem sırasında ne kadar yağ dokusu alındığına ve hastanın özelliklerine göre değişir. Genel olarak süre, 4-8 hafta arasındadır. Klasik liposuction dışında son zamanlarda vaser liposuction da uygulanmaktadır. Ultrasaund teknolojisi kullanılan bu işlemde iyileşmesi süresi daha kısadır ve bir kerede daha fazla yağ dokusu alınması mümkündür. Liposuction fiyatları da merak edilen başka bir husustur. Fiyatlar, işlemin gerçekleştiği merkezlere, alınan yağ miktarına, yapılan işlemin sayısına ve hastanın özelliklerine göre değişmektedir. Değişen liposuction ücretleri hakkında net bilgi, işlemi yapacak merkezle görüşülerek alınacaktır.

Liposuction ile Vücut Şekillendirme

İnsanların vücutlarını şekillendirmek için başvurdukları yöntemlerden olan liposuction yaptırmadan önce işleme uygun olunup olunmadığı bilmelidirler. Liposuction, vücudunu şekillendirmek isteyen herkesin başvuracağı bir yöntem değildir. Obezite sorunu olan kişilere yöntem uygulanmaz. Kişininobezite sorunu varsa vücudunu şekillendirmek için başka yöntemlere başvurmalıdır. Çünkü liposuction, belirli bölgelerde bulunan fazla yağların yok edilmesi için uygulanmaktadır, komple bir zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel olarak incelmeyi, vücudu şekillendirmeyi, vücut hatlarının daha düzgün bir hale gelmesini sağlar. Öncelikli olarak ise diyet ve spor yapılmalı, sonra uzaklaşmayan yağlardan kurtulmak için işlem uygulanmalıdır. Ayrıca işlem için belirli bir sağlık probleminin olmaması ve hamile olunmaması gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL