Liposuction İle Sarkık Kol Estetiği

Kadınların korkulu rüyası kilo verme ve sonrasında oluşan derilerde sarkmadır. Özellikle kol bölgesindeki fazla yağlar, derinin gerilmesine daha sonra verilen kilolar ile oluşan gevşeme bir çok kadını kol inceltme ameliyatına yöneltmiştir. Ancak, son yıllarda kol ameliyatı olmak istemeyen kadınlar için liposuction yöntemi kullanılmaya başlanmıştır.

Liposuction Nedir?

Liposuction; aşırı kilo problemi olmayan ve diyet, egzersiz gibi yöntemlerle kilo veremeyen kişilerin karın, basen, baldır ve kol gibi belirli bölgelerdeki dirençli yağ dokularının cerrahi yöntemle alınması işlemidir.

Liposuction (Liposakşın) kilo verme ameliyatı değil, bölgesel incelme ve vücut şekillendirmedir. Liposuction yöntemleri son zamanlarda epey ilerleme göstermiş ve kolların en az eskisi kadar pürüzsüz ve doğal bir görünüm kazanmasını sağlayan yeni teknikler ortaya çıkmıştır.

Vaser liposuction yöntemi, ultrasonografik dalgalar ile, diğer dokulara zarar vermeden, sadece istenilen bölgelerdeki yağların parçalanma işlemidir. Bu nedenle kollarda çok rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bölgede pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlayan bu yöntem diğer liposuction yöntemlerine göre daha hızlı iyileşme sağlamaktadır.

Liposuction Sonrası

Liposuction, genel anesteziye gerek kalmadan lokal anestezi uygulanarak yapılan kolay bir uygulamadır. Hastaların iyileşme süresi ise çok hızlı olmakta ve hasta 1-2 gün içerisinde normal hayatına geri dönebilmektedir. Ağrı ya da morarma uygulanan tekniğe göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda hastalarda büyük sıkıntılar oluşmaz.

Lazer liposuction ile yağ aldırma işleminin dışında, cilt sıkılaşma işlemi de yapılabilmektedir. Haliyle liposuction tekniklerine bağlı olarak liposuction ücretleri farklılık gösterebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı; belirli bir kilo verildikten sonra ya da yaşla ilgili olarak kollarda meydana gelen aşırı sarkmalar ve gevşekliğin giderilip, kol sıkılaştırma ile birlikte fit bir görünüm kazanılması amacıyla yapılan estetik bir cerrahi uygulamadır.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol germe ameliyatından önce hekim tarafından hastanın bu ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir. Kilo vermekten dolayı kollarında sarkmalar ve gevşemeler oluşan, üst kolu alt kola göre kalın ve orantısız olan kişiler genel olarak kol germe ameliyatı yaptırabilir.

Ameliyat öncesi yaklaşık altı saat aç kalınmalı ve 3 gün öncesine kadar ise asprin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası kanama oluşmaması için kollara dren takılabilir. 2-3 gün sonra bunlar çıkarılır. Ameliyat sonrası kolların yüksekte tutulması gerekmektedir. Kol germe ameliyatından sonra kollarda oluşan morluk ve şişmeler için kolu saran bandajlar kullanılır, bu morlukların iyileşme süreci yaklaşık 2 haftadır.

Ameliyatsız kol Germe Tedavisi

Koldaki sarkmaları belirli seviyenin altında olan hastalara ameliyatsız kol germe teknikleri olan, thermage, ultrashape ve vellashape yöntemlerinden biri uygulanmaktadır. Ancak en yaygın olan yöntem thermage yöntemidir. Kol altındaki sarkık bölgeye lokal anestezi uygulayarak yapılan yöntem tek seanstır.

Ameliyatsız kol Germe Fiyatları

Ameliyatsız kol germe fiyatları da tıpkı liposuction fiyatları gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Burada önemli olan doğru klinik ve uzman hekimi bulmaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL