Liposuction İle Göbek Yağı Aldırma Uygulaması

Vücutta oluşan fazla yağlardan kurtulmanın yolları spor yapmak ve diyet yapılarak azalmaktadır. Her zaman zayıflayarak bu dokulardan kurtulamamaktadır. Çünkü bazı yağ dokuları bu yöntemler ile her zaman azalmamaktadır. Bu durumda yağ aldırma operasyonu yapılmaktadır. Liposuction nedir önce açıklayalım.

Vücutta bulunan aşırı yağların alındığı operasyona verilen addır. Cerrahi bir operasyondur. Vücutta yağ dokusunun fazla olduğu her bölgeye uygulanabilmektedir. En çok işlem yapılan bölgelerin başında göbek yağı gelmektedir.

Pek çok farklı nedenlerden dolayı karın bölgesinde yağ dokuları birikmeye başlar. Bir süre sonra aşırı şekilde oluşan yağ dokusu birikmiş olmaktadır. Pek çok kişi için rahatsız edici bir durumdur. Göbek yağı her zaman egzersizler ile erimemektedir. Bunun başlıca nedenleri beslenme alışkanlıkları, stres, uyku düzeni ve düzenli olarak egzersiz yapılmamasıdır. Yağ dokuları biriktikten sonra ise yapılan işlemler ile de azalmaması halinde liposakşın yöntemine başvurulmaktadır.

Göbek yağlarının alınması ile kişi istediği görünüme sahip olabilmektedir. Ancak ameliyat sonrası yapılacak korse giyilmesi, beslenme programı gibi uyulması gereken önemli kurallar vardır. Bu kurallara uyulması ve iyileşme süresinin tamamlanılması ile dikkatli görüntü korunabilmektedir. Bu yöntem ile göbek yağlarından tamamen kurtulduğunu düşünmek çok yanlış bir düşüncedir. Eski haline dönüp dönmemesi tamamen size bağlıdır.

Liposuction ücretleri yapılan operasyonun büyüklüğü, yapılan yer ve hastanın durumuna göre değişmektedir. Her kişiden alınan yağ doku miktarları değişiklik göstermektedir.

 Liposuction Uygulaması

Liposuction bir ameliyat olup bölgesel olarak uygulanmaktadır. Ameliyattan önce yağların alınacağı bölgeler belirlenmektedir. Küçük ve az bölgelerden yağ alınacak ise lokal anestezi kullanılmaktadır. Göbek yağı gibi büyük bölgelere uygulanacak ise genel anestezi yapılmaktadır.

Uygulamada anestezi verildikten sonra yağların sıvılaşabilmesi için özel bir sıvı dokulara enjekte edilmektedir. Sıvılaşan yağlar vakum ile alınmaktadır. Bu klasik yöntemdir. Liposuction iyileşme süresi yaklaşık 2 ay almaktadır. Çeşitli problemlere de neden olabilmektedir. Yaşanan bu sorunlardan dolayı Vaser liposuction yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemde ses dalgaları yağ dokularının parçalanması ve sıvılaşması sağlanmaktadır. Bu yağ dokuları kanüller yani sıvının çekilmesi sağlayan tüpler yardımı ile alınmaktadır.

Liposuction operasyonu bulunduğu ilk günden beri büyük bir gelişim yaşamıştır. Uygulamalar daha kolay, acısız ve kısa sürede iyileşebilecek şekilde yapılmaktadır. Liposuction fiyatları da bu tür gelişmelerden etkilenmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL