Liposuction (Liposakşın) nedir? Kimlere yapılabilir?

Liposuction (Liposakşın), estetik cerrahide fazla talep edilen bir yağ aldırma işlemidir. Spor hareketleri ve diyet programlarıyla gitmeyen inatçı yağ dokularının alınması işlemine adını veren bu estetik cerrahi işlemi aslında şekillendirme yöntemidir.

Liposuction Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Liposuction (Liposakşın) ameliyatındaki yöntemlerle cildin altında biriken aşırı yağlar vakumlanarak (özel kanüller aracılığıyla) ya da enjektörlerle emilerek alınır. Ameliyat için lokal anestezi – genel anestezi tercih edilebilir. Bu ameliyat 1-3 saat arası sürer. Fazla yağ alınması durumlarında 1-2 gün hastanede tutulabilir.

Vaser Liposuction Ne Demek?

Vaser liposuction ya da vaser lipo olarak da geçen bu işlem ultrasonografikses dalgalarının kullanılıp vücutta yağların fazla görülen yerlerden alınması yöntemidir. Liposuctionda son teknoloji olarak görülen bu işlem bölgesel zayıflamak içinyağlardan kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi. İyileşme dönemi kısadır.

Lazer Liposuction Nedir?

Özellikle yaz mevsiminin kendini göstermeye başlamasıyla kadınların ilgi odağı haline gelen lazer liposuction, en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Vücut genelinde yapılan şekillendirmelerde gitmek bilmeyen yağlar için en etkili yöntem olarak gösterilir. Yağ aldırma ameliyatı olarak trendlerin başında bulunuyor.

Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Liposuction işleminin hijyenik kliniklerde ya da hastanelerde yapılması gerekmektedir. Bu işlem için alınacak fiyatın doğru belirlenebilmesi için hastanın muayene olması gerekmektedir. Muayeneden sonra hastanın durumuna göre uygun fiyatlandırma yapılır. Yine de 8.000 ile 25.000’ya kadar ulaşan bu fiyatlar değişiklik gösterir.

Liposuction (Liposakşın) İle Ne Kadar Yağ Aldırabilirim?

Bu işlemi yaptırmaya karar vermiş kişilerin en şık sorduğu sorulardan bir tanesi de bu işlemle ne kadar yağ aldırabilecekleri. Bu yöntem ile tek seansta 8-10 kg arasında değişen yağ vücuttan alınabilir. Fakat bu önerilmez. Yağ oranının 3/2 sinin alınması uygundur.

Liposuction Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Liposuction sonrası doktorunuzun masajı gerekli gördüğü durumda ameliyat olunan bölgeye kan akışını hareketlendirecek şekilde masaj yapılabilir. Masaja ameliyattan 3 gün sonra ilk duşun alınmasıyla başlanılır. Ameliyat yapılan kısma kremler ya da jellerin aracılığı ile dairesel hareketlerle yavaş bastırılarak masaj uygulanır.

Liposuction (Liposakşın) Operasyonu Süresi Ne Kadardır?

Bu ameliyatın asıl amacı yağ hücrelerini almaktır. Çünkü yağlar bu yağ hücrelerinin içinde depolanmaktadır. Bu ameliyatın birden fazla tekniği bulunmaktadır. Hepsinde amaç vücuttaki yağların alınmasıdır. Süre aslında alınacak yağın miktarına bağlı, yarım saat ile 5-6 saat arasında değişebiliyor. Vücudunuza bağlı.

Liposuction İle Kilo Verilir Mi?

Liposuction tek başına etkili bir zayıflama yöntemi değildir. Öyle de görünmemelidir. Bu işlemin yardımcı olduğu kişiler, spor ve diyetle kilo vermeyi amaçlayan ve bu yöntemlerle kilo vermeye devam eden kişilerdir. Liposuction bir yağ çekme operasyonudur. Tamamen zayıflatma söz konusu değildir.

Liposuction Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

Her ameliyatta olduğu gibi liposuctionda da iyileşme süreci vardır. İşlemin uygulandığı yerlerde oluşan ödemlerin iyileşme süreci kişinin yapısına da bağlıdır. Genel olarak bu süreç ortalama 2 aydır. 10 gün içinde günlük aktivitelere başlanabilir. Şişliklerin tamamen geçmesi 1 ay içinde olur.

Liposuction Korsesi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Liposuction işleminden sonra bu süreci en etkili hale getiren, yardımcı olan araç ve durumlardan birisi de korsedir. Korse kullanımı bu operasyondan sonra büyük önem taşır. Operasyonun yapıldığı deride adaptasyon sağlayan korse, banyo dışında 3-4 hafta giyilmelidir. Altıncı haftadan sonra toparlanılır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Günümüzün yağlardan kurtulmak, vücudumuzda bölgesel yağlanmaları yok etmek amacıyla başvurulan en çok ve en etkili yöntemi olan liposuction hemen hemen bütün bölgelere uygulanabilir. Bu uygulama alanları boyun, basen, karın, kol, yanak, bacak, bel, sırt bölgelerinde bulunan yağlardan kişiyi kurtarmaya amaçlar.

Trio Klinik Instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL