Liposakşın İle Vücut Şekillendirme Nedir?

Her insan doğal gereksinimleri gereği kusursuz görünmek ister ama bazen bedensel görünümü istediği gibi olmaz. Ama yaşanan teknolojik gelişmelere istinaden hem kadınlarda liposakşın ile vücut şekillendirme hem de erkeklerde liposakşın ile vücut şekillendirme uygulaması yapılabilmektedir. Bu uygulama yani liposakşın bir tür bölgesel yağ aldırma‎ yöntemidir. Son yıllarda da sıkça uygulanan yöntemlerin başında gelir.

Liposakşın Kimlere Uygulanır?

Gerek kadınlar, gerek erkekler için liposakşın ile vücut şekillendirme çeşitleri yapılabilir ama burada dikkat edilmesi gereken husus belli kriterleri taşıyan kişilere bir tür yağ çektirme ameliyatı olarak uygulanabileceğidir. Ama liposuction uygulaması özellikle zayıflama yöntemi olarak sanılmasına rağmen işin özünde öyle bir durum yoktur. liposakşın ameliyatı hamile olmayan, bu operasyonu geçirmesinde herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, lohusalık döneminde olmayan herkese uygulanabilir. Lakin kişinin kalp, şeker gibi sorunları var ise o zaman ilgili kontrolleri yaptırdıktan sonra kendisine uygun görülür ise liposakşın ile vücut şekillendirme öncesi hazırlık sürecine geçmesi gerekir.

sık sorulan sorular başında bu uygulamanın yapıldığıdır. Bir örnek vermek gerekir ise karın germe ameliyatı sırasında karında görülen yağ doku parçalarının 1-2mm olan kesiklerle 2-3 mm çapında ince uzun aparatlar ile alınma işlemidir. Bir başka soru ise liposakşın ile vücut şekillendirme seans sayısı olmaktadır ki bu kişiden kişiye göre değişir.

Doktor Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğer kişiler yağ aldırma için bu yöntemi kullanacak ise mutlaka son derece iyi araştırma yapmalı ve sonrasında nihai kararı vermelidir. Liposakşın İstanbul kentinde çok fazla doktorun yaptığı bir uygulama olsa da mutlaka bu alanda uzmanlaşmış, referans gösterebilen estetik cerrahlarından bu hizmet alımı yapılmalıdır. Kişiler liposakşın fiyat kısmına takılmamalı, işin en iyi uzmanını bulmaya çalışmalıdır. Fiyatı ise yine kişiden kişiye ve ilgili doktorun fiyat politikasına göre değişir.

İyileşme Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

liposakşın ile vücut şekillendirme tedavi süreci içinde mutlaka doktorun belirlediği süre zarfınca korse kullanılmalıdır. Bu noktada liposakşın ile vücut şekillendirme sonrası uyarılar başında ilk üç hafta son derece dikkatli olması gerektiğidir. Ancak normal yaşamına 3-4 hafta sonra dönebileceğini unutmamalıdır. Sadece bölge estetik diye geçiştirilmemelidir.

Benzer Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir? 

Bu uygulama yani Lazer liposuction ile benzer diğer uygulamalar arasında en temel fark vücuttan yağın atılma biçimidir. Kapsam olarak da sadece belli bölgelere uygulanmaktadır. Özellikle yağ dokusu asla atılamaz denildiği anlarda etkili sonuçlar verir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL