Lazerle Yağ Aldırma Uygulaması

Vücudumuzda bazı nedenlerden dolayı çok fazla yağlanmalar meydana gelebilir. Bu yağlanmaları kendi başımıza diyet ve spor programlarıyla yok edemeyebiliriz. İşte bu zorlandığımız ve başka çıkamadığınız durumda devreye cerrahi müdahaleler girer.

En yeni Trend: Yağ Aldırma

Cerrahi müdahaleler bu yağlanmalardan kurtulmak için en başarılı sonucu veren yöntemlerdendir. Bu yöntem yani lazerle yağ aldırma işlemi, bir diğer deyimiyle liposakşın, vücudumuzda göbek, karın yağları, basen, bacak ve kalçaya uygulanan son zamanların en trend yöntemidir. Zaten kelime anlamı yağ çekmek anlamına gelen liposuctionda teknik yağ almaktır. Şekillendirme ameliyatıdır. Lazerle Yağ aldırma uygulaması, zayıflama yöntemi değildir. İnce kanüller aracılığıyla vücuttaki fazla yağların alınıp vücudun şekillendirilmesidir.

Bu işlemin 3 yöntemi mevcuttur.

  • İnce kanüller yardımıyla vakumlama yöntemi
  • Lazer destekli yağ aldırma yöntemi

Bu yöntemde vakumlama işleminden önce vücuttaki fazla yağlar lazer ışınlarıyla eritilir.

  • Lazer liposuction

Bu yöntemde yağların karaciğer ve böbrek tarafından atılması asıl amaçtır. Vakumlama yapılmaz.

Lazerle Yağ Aldırma Uygulaması

Kilo alıp vermekten veya başka nedenden dolayı çatlayan, esnekliği iyi olmayan, deforme olmuş deriler ameliyat olmaya uygun değillerdir. Kimler bu işlem için diye uygundur diye bakacak olursak listemiz öyle çok da kabarık olmayacaktır muhtemelen. Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Lazer liposuction yöntemi bir kilo verdirme değil, kontur dediğimiz şekil verme, düzeltme yöntemidir. Bunun üstüne sık sık basmakta fayda var çünkü insanlar bu ayrımı bilmeyebiliyor. Bu bilgimizi tekrarladıktan sonra bu operasyonun 16 yaşından sonra yapılabileceğini belirtelim.

Lazerle Yağ Aldırma Uygulamasında İz Kalır mı?

Hamilelik, hızlı kilo alıp verme vb. durumlarda bozulan vücut estetiğini eski haline getirmek için uygulanan bu yöntemde kesiler çok küçük olduğu için ameliyat sonrası iz kalmaz. Sadece ilk gün biraz ağrı olabileceğinden dolayı ağrı kesici ve serum alınabilir. Kişi günlük yaşamlarına devam edebilir. Yağın alındığı yerde oluşan morluklar 10-15 gün içerisinde tamamen geçer. Bu operasyonda parçalanan yağlar vücuttan hemen atılmaz. Çünkü parçalanan yağlar vücutta 2 ay içinde emilmeye başlar. Son zamanlarda hızla artış gösteren lazerle yağaldırma uygulaması, güvenilir ve faydalı görülmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL