Lazer Liposuction (lipoliz lazer) ile Soğuk Lipoliz Farkı Nedir?

Öncelikle Lazer Liposuction (lipoliz lazer) ve soğuk lazer ne demek ona bakalım. Lipoliz lazer dediğimiz işlem liposuctionun lazer aracılığıyla uygulanmasıdır. Ama burada ince bir detay oluşmaktadır. Liposuctionda yağ hücreleri vakumlanırken, lazer lipolizde amaç lazer ışınlarıyla parçalanan hücrelerin o bölgedeki varlıklarını kaybederek azalmasıdır. Kısacası lipoliz lazer dediğimiz işlem, lazer ışınlarıyla yağ hücrelerinin parçalanmasıdır. Bu işlem terleme tedavilerinde de kullanılır. Lokal anestezi depoları parçalanır, parçalanan bu yağ depoları zamanda sıvı halde serbestleşip vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz dediğimiz işlem ise dondurulan yağ uygulamasına verilen isimdir. Yağ hücreleri bu işlemde belli dereceye kadar soğutulup dondurulur. Dokulara zarar verilmeyen bu işlemde, yağların vücuttan atılması genel olarak sağlanır. Kilo vermek için uğraşan, belli diyet programlarından ve spor hareketlerinden fayda görememiş kişilerin başvurduğu en etkili zayıflama işlemidir. Bu işlemin etkisi kendisini çabuk belli eder. Tedaviden 2 hafta sonra fark edilecek değişim başlar.

Lipoliz Lazerin Avantajları Nelerdir?

İki işlem arasındaki farkı ele alacak olursak, soğuk lipoliz yaptıranlar günlük yaşamlarına hemen geri dönebilirler. Çünkü bu işlemde anestezi durumu yoktur. Lazer lipolizde durum tam tersidir. Kişiler günlük yaşamlarına hemen dönemezler. Çünkü cerrahi ve anestezi müdahaleleri nedeniyle 1 gün bile olsa istirahat gerekir. Lazer lipoliz kalıcı bir işlemdir. Soğuk lipolizde kişinin formunu koruması, sağlıklı beslenmesi gerekir. Aşırı yemek sonrası yağ hücreleri genişleyip eski haline gelebilir. Kısacası soğuk lipoliz kişilere hiçbir anestezi uygulamadan kliniklerde uygulanan, bölgesel zayıflama cihazıdır. Medikal estetik uygulamasıdır. Lazer liposuction fiyatları yapılacak işlemin boyutuna göre değişmektedir.

Lazer lipoliz ise lazerle yağ aldırma olup estetik cerrahi uygulamasıdır. İkisinin farkı iyi bilinip estetik yapılmadan önce karar iyi verilmelidir. Bu müdahalelerde fiyattan önce hastanelerde veya kliniklerde muayeneye gidilmelidir. Muayeneden sonra fiyat bilgisi net olarak verilecektir. Amerika’da uygulanan FDA onaylı soğuk lipoliz kendisini dünyaya kanıtlamış, sağlıklı, güvenilir amacı tedavi olan bir uygulama olduğunu benimsetmiştir.  Bu iki lipoliz çeşidinin bizlere sağlığı en güzel kolaylıklardan birisi de liposuctionun zor ulaştığı bölgelere ikisinin kolay erişim sağlamasıdır. Başarıyı bu yöntem sayesinde almışlardır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL