Lazer Liposuction (Lazer Liposakşın) Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Liposuction; egzersiz ve diyet gibi yöntemler ile ilerleme kaydedemeyen, bölgesel olarak fazla yağ dokularına sahip olan hastaların yağ aldırma işlemine verilen isimdir. Lazer liposuction ise; operasyon yapılacak bölgedeki fazla yağların lazer ışını kullanılarak giderilmesi ve morluk ve kanama gibi sorunlar çıkaran damarların uzaklaştırılmasının sağlanması ve bu aşamadan sonra yağların alınmasıdır. Klasik liposakşın yöntemine göre lazer liposuction yöntemi; daha fazla yağ kaybı sağlaması, sıkılaşma oranının yüksek olması ve iyileşme sürecinin kısa olması gibi sebeplerle daha çok tercih edilmektedir. Lipo lazer yöntemi ise hastanın yağı kendi kendine yakmasını sağlayan ve gereksiz yağ hücrelerini eritmek için lazer ile birlikte çalışan bir uygulamadır.

Lazer Liposuction Ameliyatı

Lazer liposuction ameliyatı geçmişten günümüze kadar uygulanmakta olan klasik liposuction yöntemine, cildi sıkılaştırma ve bölgesel yağ oranının azaltılması amacıyla lazer uygulamasının eklenmiş halidir. Sıklıkla karın, bel, basen, uyluk içi, gıdık, kollar ve diz bölgesine uygulanmaktadır. Amacı yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde incelme ve sıkılaşmadır. Kilo verme amaçlı değildir. Asıl amacı vücudu şekillendirmektir. İleri kilo ve obezite gibi hastalıklara sahip olan insanlar bu uygulamadan faydalanamazlar. Lazer lipoliz yöntemi diğer kullanılan yöntemler ile karşılattırdığında pek çok avantaja sahiptir. Lazer yöntemleri ile hastalara daha konforlu bir işlem sunup daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. İyileşme sürecinin kısa olması, lazer liposuction ameliyatının tercih edilme sebeplerinden biridir. Genel olarak lazer liposuction fiyatları hastadan alınacak yağ oranına göre farklılık göstermektedir.

Lazer destekli liposuction yöntemleri

Lazer destekli liposuction yöntemlerinde istenmeyen yağlar lazer ışınıyla eritilir. Eriyen yağlar ise çeşitli boyutlarda kesiler içinden vakumlanarak alınır. Gelişmiş liposuction tekniklerinden biri olan lipo lazer tekniğinde, bölgesel yağların vücut tarafından atılmasını sağlanır. . Bu sayede herhangi bir kesi ya da vakumlama işlemi yapılmasına gerek kalmaz. İşlem müdahalesiz ve enjeksiyon olmadan yapılmaktadır.  Uygulama sonrasında kabarma, yaralanma veya çukurlaşma görülmez. İşlem çok kısa sürmekte ve sonrasında günlük hayata rahatlıkla devam edilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL