Lazer Liposuction hakkında bilmeniz gerekenler

Yapılan spor ve perhize rağmen fazla yağlardan kurtulamayan kimseler liposuction seçeneğine yönelmektedir. Bu yöntemde fazla yağlar alınmakta ve vücudun sıkılaşması sağlanmaktadır.

Lazer Liposuction Nedir?

Liposuction, spora ve perhize karşı dirençli olup bölgesel şekil bozukluklarına sebep olan yağ dokularının bölünüp emilerek bedeni yeniden şekillendirme işlemidir. Lazer liposuction yönteminde ise bölgedeki yağlar lazer ışınlarının yardımıyla parçalanarak vücuttan alınmasıdır.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer liposuction operasyonu cilt altı yağ olan her alana yapılabilir. Verimli yağ aldırma sonuçlarına bakıldığında sıklıkla tercih edilmeye başlanan bir yöntemdir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Diyet ve sporun işe yaramadığı yağlanmalarda tercih edilen lazer liposuction fiyatları bakımından da değişkenlik gösterir. Bu operasyon 16 yaşın üzerindeki tüm bireylere uygulanabilir.

Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu işlem tüm vücutta değil belli bölgelerde gerçekleştirilir. Lazer ışınları 2-3 milimetre kalınlığında olan fiberkanüller ile yağları parçalar. Katı durumda olan yağlar sıvı hale getirilerek kanüllerle negatif basınçta çekilir.

Lazer Liposuction Temel Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknolojiyle birlikte bu yöntem daha güçlü bir etki bırakmakta ve daha fazla yağın alınmasına imkan vermektedir. Aynı zamanda lipoliz de olduğu gibi daha kansız bir işlemdir. Deriyi sıkıştırdığından sarkmayı önler. İyileşme hızlıdır.

Lazer Liposuction Yağ Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Gerçekleştirilen operasyon alınacak yağ miktarına ve hastanın genel durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Liposuction Nasıl Hazırlanılır?

Kilo verme yöntemi olarak değerlendirilmemesi gereken liposakşın bir kontur düzeltme işlemidir. Bedendeki birtakım bölgeler çeşitli sebeplerle orantısız yağlanma gösterebilir.

Lazer Liposuction Anestezi Kullanımı Nasıldır?

İşlem için hastaya genel anestezi kullanılır. Bu nedenle herhangi bir şey hissedilmesi söz konusu değildir.

Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

Kansız denilebilecek bir yöntem olan lazer lipoliz operasyonlarında lazer ışınları yağları parçalamak amacıyla kullanılır. Bu ışınlar sinirlere zarar vermeden ve ince damarlardan uzak tutularak yapılır.

Lazer Liposuction İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastanın durumuna göre iyileşme süreci değişebilir. Hastadan alınan yağ miktarı belli bir düzeyin üstündeyse bir gece hastanede kalınması da gerekebilir. Hasta ilk gece az da olsa ağrı hissedebilir. Ufak ağrı kesicilerle serum dışında bir müdahaleye çoğu zaman gerek duyulmaz.

Morluklar on gün içerisinde yok olur. Birkaç günlük dinlenmeden normal hayata dönülür. İlk üç hafta korse giyilmesi tavsiye edilir. Altıncı ayda ödemler tamamen atılır.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bel, sırt, bacaklar, ayak bilekleri, basen, kol, çene altı, operasyonun en sık yapıldığı bölgelerdir. Ayrıca erkeklerde jinekomasti problemi için de bir çözüm niteliğindedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL