Lazer Lipoliz ile Yağ aldırma fiyatları ne kadar?

Hayatını, sürekli diyet ve spor yaparak geçirenlerin en büyük sorunu kilolarını verememektedir. Lazer lipoliz adlı uygulama sayesinde,insanlar hayalini kurdukları ince ve güzel görünme kavuşurlar.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz uygulamasında, vücuttaki fazla yağlar bir lazer cihazı ile parçalanır. Bu uygulama, vücudu şekillendirmek ve fazla yağları yok etmek amacıyla yapılan estetik yöntemlerden sadece bir tanesidir.

Bu ameliyatlarda plastik cerrahın deneyimi çok önemlidir. İyi bir cerrah, ameliyatı planlarken yağ depolarını bir bütün olarak değerlendirmek durumundadır. Ergenlik döneminden sonra, vücutta sabitleşen yağ hücreleri yediğimiz besinlere göre boyut değiştirir. İdeal kilo da olsak bile, vücudumuzun bazı yerlerinde yağ fazlalığı oluşabilir. Spor ve egzersiz ile bu yağlardan kurtulamayız. Lazer liposuction ile bu yağlardan son derece hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabiliriz.

Lazer lipoliz sonrası ciltte leke oluşur mu?

Kollarında sarkma olan bir kadının tedavisinde, önceleri yağ aldırma ile koldaki yağlar alınarak cilt germe işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemden sonra kollar 3-4 hafta şişer ve kol altında çizgiler iz olarak kalırdı. Lazer lipoliz ile hem cilt lekesi olmadan ve germe yapmadan aynı sonuca ulaşmak mümkün.

Kısacası liposakşınile öncelikle yağlar parçalanır. Uygulanan bölge sayısı az ise yağlar vücut tarafından dışarı atılır. Eğer uygulama bölge sayısı ve eriyen yağ miktarı fazla ise eritilen yağlar liposuction yoluyla vücuttan dışarı alınır.

Lazer lipoliz yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Vücutta yağlar genellikle karın, basen, bel ve bacaklarda toplanır. Buradaki yağlar eritmeye karşı oldukça dirençlidir. Bu direncin bir sebebi de genetik yatkınlıktır. Lipoliz bir zayıflama metodu değil vücudu şekle sokma yoludur. Lazer lipoliz tek seans olarak yağlanma sonucuna göre 15 dakika ile 1 saat arası uygulanır. Uygulamadan sonra bölgede sarkma olmamaktadır.

Lazer lipoliz sonrasında yok edilen yağ hücresi geri gelmez ama hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücreleri hacım olarak artar. Bu durumda işlemi tekrar uygulamak gerekir. İşlem sonrası hastaların spor yapması ve gıda alımına dikkat etmesi gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL