Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

Spor ve diyetle eritilemeyen yağ kütlelerinin lazer ile eritilerek zamanla vücuttan atılması işlemini Lazer Lipoliz işlemi denilmektedir. Lipoliz yani yağ parçalanması işleminin lazer kullanılarak yapılması işlemidir. Lazer lipoliz işlemi vücudumuzun düzgünleştirilmesi için kullanılmakta olan ve kolayca gerçekleştirilebilecek bir operasyondur.

Lazer Liposuction

Aynı lazer lipoliz işleminde olduğu gibi spor ve diyetle mesafe kat edemediğimiz zaman devreye alınacak olan liposuction işlemi yağların parçalanıp tahliyesi, lazer liposuction bu bölgelerdeki yağın operasyonla lazer ışınlarıyla parçalanıp emilerek vücudun düzgünleştirilmesi işlemine denilmektedir. Lazer liposaction işlemi daha düzgün bir vücut için yapılan bir operasyondur.

Lazer Lipoliz ve Liposuction Farklar

Vücutta hamilelik, beslenme alışkanlığı bozuklukları gibi sebeplerle olması gerekenden fazla yağlanmaktadır. İstenmeyen yağlardan kurtulmak için lazer lipoliz ve lazer liposuction yöntemleri kullanılmaktadır. Lazer lipoliz ve lazer liposuction işlemleri incelmek için keyfi olan değil, istenmeyen yağlardan kurtulabilmek için gerektiğinde yapılan operasyonlardır. Her iki işlem de karın, bel, basen ve bacak ve çene altı gibi vücudun bütün bölgelerinde yapılabilir. Erkekler için ise meme büyümesi tedavisinde uygulanmaktadır. Aynı amaçla kullanılan lazer lipoliz ve lazer liposuction uygulamalarının farklarını inceleyecek olursak;

  • Lazer lipoliz(yağ parçalama) uygulamasının yanında eritilen yağların vücuttan tahliyesinin de yapılmasına lazer liposuction(yağ aldırma) işlemi denilmektedir.
  • Lazer lipoliz genellikle tek seansla halledilebilmekte iken lazer liposuction ise birkaç seansla gerçekleştirilebilmektedir.
  • Lazer lipoliz işlemi bölgesel uyuşturma ile kolaylıkla acı vermeden gerçekleştirilebilirken lazer liposuction işlemi ağrılara sebebiyet vermektedir. Yani lazer lipoliz uygulaması için acısız diyebilecekken, lazer liposuction işlemi sonrasında ise 3-4 gün kontrollü davranmak gerekmektedir.
  • Lazer lipoliz işleminden sonra 5 gün kadar korse kullanımı yeterli olurken, liposuction işlemi için ise 4-6 hafta kadar korse kullanımı gerekmektedir.
  • Lazer lipoliz işlemi küçük bölgelerde veya az miktarda yağ kütlelerini almak için gerçekleştirilirken Lazer liposuction işlemi ile lazer lipoliz işlemine oranla daha fazla yağ alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer lipoliz ve lazer liposuction işlemlerinin istenmeyen yağlardan kurtulma yani amaca hizmet etmesi için yapıldığı ama bazı farklarının bulunduğu görülmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL