Kol Germe Nasıl Bir Operasyondur?

Genetik faktörler, yaşlılık, sık kilo alıp verme ve çevresel etmenler sonucu ortaya çıkan kol sarkmalarının toplanmasıyla daha gergin ve sıkı bir cilt elde etmek için uygulanan işleme kol germe ameliyatı denilmektedir. Kollardaki görsel sıkıntıların giderilmesi için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Görselliği düzelten bu operasyonlar için net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Zira yapılacak operasyona göre kol estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir. Öte yandan tercih edilen doktor ve klinik de fiyat farklarını ortaya çıkan etkenlerdir. Ancak özel kliniklerin fiyatlarının diğerlerine oranla daha yüksek olduğu söylenebilir.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyon, genel yahut lokal anestezi ile hastane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın süresi de ortalama olarak 1,5-2 saat kadardır. Lokal anestezi kullanılan hastalar aynı gün taburcu edilebilirken genel anestezi kullanılan hastalar ertesi gün taburcu olabilirler.

Kol Germe Ameliyatında Kol Hareketleri Kısıtlanır Mı?

Ameliyatın ardından 15 günlük bir süre kol hareketleri kısıtlanmaktadır. Bu süreçte düzenli pansuman yaptırılması önerilmektedir. Kol kaslarını çalıştırmaya yönelik sporlara ancak 2. ayda başlanabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Ağrı Yapar Mı?

Ameliyatı takip eden yedi günlük süreçte ciddi ağrılar yaşanabilmektedir. Ancak kol estetiği için uygulanan bu işlemin ardındaki bu yoğun ağrılar, doktorunuzun yazdığı reçete ile hafifletilmektedir.

Kol Germe Ameliyatında Dren Kullanılır Mı?

Kol germe operasyonlarında dren kullanılmasını gerektiren bir durum yoktur.

Kol Germe Ameliyatından Sonra Ödem Oluşması Önlenebilir Mi?

Operasyonun ardından ödem, kanama ve şişme sıklıkla gözlenmektedir. Bunları azaltmak amacıyla hastaya bandaj sarılır. Üç günün ardında bandaj çıkarılır ve üç hafta kadar takılacak olan kol korsesi takılmaya başlanır.

Kol Germe Ameliyatı Sonucu Kalıcı Mıdır?

Estetik açısından güzelliği ulaşmak için yaptırılan kol ameliyatı sonrasında da yaşlanma devam etmektedir. Bu nedenle kollarda yine bir miktar gevşeme olur. Kilo alma ve verme de bu süreci hızlandıracaktır. Ancak kesinlikle kol ameliyatı öncesindeki haline dönmeyecektir. Hastanın ameliyat ile aldığı sonucu korumak için kilolarını aynı düzeyde tutmaları, düzenli cilt bakımı ve spor yapmaları önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Ellerde Şişme Yapar Mı?

Temel prensibi fazla derinin çıkarılarak kola gergin bir görüntü kazandırmak olan kol germe ameliyatları estetik açıdan büyük bir öneme sahiptir. Cerrahi müdahalenin ardından alt kol bölgesi ile ellerde hafif şişmeler görülebilmektedir. Ancak kalıcı değildir. Bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL