Kol germe ameliyatı sonrası izler kaç günde geçer?

Bir tür plastik cerrahi müdahalesi olan kol germe ameliyatı kilolu olup sonradan çok miktarda kilo veren veya yaşı ilerleyen ve derisi yerçekimine yenik düşen kimselere istekleri doğrultusunda uygulanır. Sonuçları itibari ile kalıcı bir çözüm değildir. Yan etkileri ve yara izi bir ömür sürebilmektedir. Estetik kaygı uğruna bir anda karar verilmeyecek kadar önemli bir müdahale türüdür.

Plastik müdahale sonucunda izler zamanla silikleşir ama tamamen kaybolmaz. Ayrıca kişinin cilt yapısı da bu durumda belirleyici rol oynar. Bunun için ekstra bir yöntem olarak kişiler ameliyat sonrası lazere vs. gibi yöntemlere başvurmak isteyebilir. Ancak izin tamamen kaybolması ve derinin tekrar bir bütün olarak görünmesi mümkün değildir.

Kol germe ameliyatı neden gerekli görülebilir?

Ciltteki sarkmalar görsel açıdan kişileri rahatsız edebilir. Bu durumu fazlaca kafasına takan kişiler ameliyatı çözüm olarak görmek ister. Ancak plastik cerrahi bu problem sanılan durum için kesin çözüm değildir. Aksine sarkmadan kaçmak istenirken boylamasına ince bir ize sahip olmak kimse istemez, istememeli. Netice itibari ile dışarıdan bir müdahale söz konusu olduğundan yan etkileri de getirilerinden kat kat fazla olabilmektedir.

Ameliyat sonrasında ağrının hissedilmemesi uygulanan müdahalenin başka yan etkilerinin olmayacağını göstermez. Sıkılaştırmanın gerçekleştirilmesinden sonra zamana ve kiloya bağlı olarak sarkmalar devam edebilir. İleriki dönemde ‘keloid’ denilen aşırı kabarık iz gelişimi görülebilir.

Kol germe ameliyatı kim tarafından gerçekleştirilir?

Kol germe ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Teorik olduğu kadar pratik bilgi birikimine de sahip olması doktor seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Daha önce benzeri ameliyatları çokça gerçekleştirmiş olan doktorları seçmek kişiyi rahatlatabilir. Ameliyatta doktorun el işçiliği, dikişin kalitesi büyük önem taşır.

Cerrahi operasyon bir buçuk ila iki saat arasında gerçekleştirilir. Ancak ameliyata gidilmeden bazı tahlillerin gerçekleştirilmesi şarttır. Sağlık taraması ve anestezi kontrolü ile beraber tetkiklerin tamamının titizlikle uygulanması elzemdir. Ameliyatı negatif biçimde etkileyecek bir sağlık durumu olması durumunda doktor ameliyatı erteleyebilir veya iptal edebilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL