Kol germe ameliyatı Nedir? Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Sıklıkla kilo alıp vermek, dirsekle omuz arasındaki kolların iç kısımlarında sarkmalara ve deformasyonlara neden olmaktadır. Kol bölgesinde meydana gelen sarkmaların yukarı kaldırılması ile kol germe operasyonu rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Her türlü sarkma, deformasyonu brakioplasti adı verilen kol germe estetiği operasyonu ile çözüme kavuşturmak mümkündür.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Kol germe ameliyatı teşekküllü bir hastanede gereken koşulların sağlanması ile gerçekleştirilen bir estetik ameliyatıdır. Genel anestezi ile yapılan uygulama koltuk altından veya dirsek içerisinden yapılan kesilerle gerçekleştirilmektedir. Yağ kitle boyutuna göre yağların alınması göğüs hizasına kadar götürülmektedir. Hastanın talebine göre göğüs dikleştirme, büyütme ve yüz gerdirme operasyonları birlikte yapılmaktadır. Kol gerdirme operasyonu ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Operasyon sonrasında doğru bakım ile sarkan kollar yerini daha sıkı kollara bırakmaktadır.

Kol germe ameliyat öncesi

Sağlık taraması ve anestezi kontrolünün yapılması, hastanın genel sağlık durumunun detayları ile ele alınması kol germe ameliyatı öncesinde yapılmalıdır. Operasyonu olumsuz etkileyecek sağlık sorunları varsa ameliyatın ertelenmesi ve ilaç kullanımının bırakılması gerekmektedir. Ameliyat öncesinde doktorların uyarılarının yerine getirilmesi faydalı olmaktadır. Yapılması gereken bütün hususlara dikkat edilmesi ile kol germe estetiği operasyonu başarılı şekilde sonuçlanacaktır.

Kol germe ameliyatı sonrası

Kol gerdirme operasyonu zor bir ameliyat olmamakla birlikte anestezi uygulaması olduğu için hastanın konforu bulunmaktadır. Daha sıkı kollar için yapılan ameliyat sonrasındaki dönemde iyileşme sürecine katkı sunulması için doktorun talimatlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili doğru adımlar atılması halinde iyileşme kısa süre içerinde gerçekleşecek ve gergin kollar ortaya çıkacaktır. Hastaların dikkat etmesi gereken en önemli detaylar ameliyat sonrasında gerçekleşebilecek komplikasyonlara yöneliktir. Herhangi bir kanama, şiddetli ağrı, kolda hissizlik, şişliklerin oluşması noktasında doktora ulaşılması gerekmektedir.

Kol germe ameliyatı fiyatları

Kol germe ameliyatı yapılacak olan uygulamaya, kişinin sarkan kollar ile ilgili durumuna ve kliniğe göre değişiklik göstermektedir. Araştırmalar yapılırken klinik, doktor, ameliyatsız kol germe ya da ameliyatlı olarak yapılması önerilmektedir. Özel ya da devlet hastanelerinde operasyon fiyatları değişiklik göstermektedir. Özel kliniklerde ücretler daha fazla olmaktadır. Ancak bu tür güzellik ve estetik operasyonları için çok iyi araştırma yapılması, doktorun iyi seçilmesi gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL