Kol Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

İnsanlar yaşlandıkça deri dokuları daha çok deformasyona uğrayıp istenilen verimde olmamaya başlar. Bunun örneklerinden biri de kollardaki derinin sarkmasıdır. Derilerdeki sarkmalar vücudun; ayak, yüz, el, göğüs gibi farklı yerlerinde de oluşur. Derideki sarkma, estetik açıdan insanların hoşlanmadığı bir görünüm yaratır. Sarkma sorunlarıyla savaşmak adına pek çok teknik bulunmaktadır. Kol estetiği bu sarkmaları toparlama yöntemlerinden bir tanesidir.

Kol Sarkması Egzersizle Düzelir Mi?

Koldaki derilerin sarkması farklı nedenlerle gerçekleşebilir. En çok görüleni, yaşlanma ve aşırı kilo kaybı sonucunda ortaya çıkandır. Kol sarkmalarını önlemek için egzersizler yararlı olsa da aşırı kilo kaybından dolayı yaşanan sarkmaların cerrahi müdahale ile toparlanması gerekir. Eğer kişinin sarkma oranı yüksek değilse, genç yaştaysa thermi tight uygulaması da önerilmektedir.

Kol Germe Estetiğinden Sonra Masaj Yapmak Gerekir Mi?

Kol estetiği sonrasındaki iyileşme süreci kapsamında rutin halinde tavsiye edilen bir masaj yöntemi olmamakla birlikte doktorun uygulayacağı tedaviye bağlı olarak kimi masaj tavsiyeleri de olabilir.

Kol Germe Estetiği Yaptırdıktan Sonra Lazer Epilasyon Gitmemde Bir Sakınca Olur Mu?

Kol germe estetiği ciddiye alınması gereken bir tedavi olup iyileşme sürecindeyken lazer epilasyona gidilmesi önerilmez. Ameliyatın ardından 1 ay kadar sonrasında lazer epilasyon yaptırılabilir.

Kol Germe Ameliyatını Hangi Mevsimde Yaptırmam Uygun Olur?

Kol germe ameliyatının daha uygun olduğu herhangi bir mevsim yoktur. Hasta kendisine en uygun zamanda bu işlemi yaptırabilmektedir. Tatil planları yapılıyorsa şayet bu tarihten birkaç ay öncesinde operasyonu yaptırması daha iyi olur.

Solaryuma Girmek Ya Da Ameliyattan Sonra Güneşlenmek Zararlı Mıdır?

Solaryuma girmek, diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi ilk aylarda önerilmemektedir. Ameliyatı takip eden 6 ay içerisinde solaryuma girmek tehlikeli olabilir. Güneşe çıkmak ise izlerin daha belirgin olmasına neden olacağından ilk aylarda önerilmez. Sonraki aylarda da yüksek koruyucularla güneşe çıkmak gerekir.

Ameliyat Kalıcı Mıdır? Daha Sonra Kol Sarkması Tekrar Eder Mi?

Estetik açıdan önemli bir hizmet olan kol germe operasyonlarının sonucu kalıcı ve etkilidir. Ancak tekrarlaması imkansız değildir. Yıllar sonra küçük düzeltmelere ihtiyaç duyulabilir.

Kilo Alırsam Ya Da Aşırı Kilo Alıp Verirsem Kol Sarkması Oluşur Mu?

Kollardaki sarkmanın sebebi düzensiz kilo alıp verme ise ve bu tekrarlarsa durumun yeniden değerlendirilmesi gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL