Kepçe kulak nedir? Kepçe kulak ameliyatı iyileşme süreci

Kepçe kulak doğuştan itibaren kendini göstermektedir. Özellikle 4-5 yaşlarından itibaren ortaya çıkmaktadır. Kulaklarda mevcut olan şekil bozuklukları nedeni ile yaşanabilecek olan tüm sorunlara bu yaşlarda zemin hazırlanmaktadır. Kepçe kulak düzeltilebilir bir şekil bozukluğudur.

Kepçe kulak nedir?

Sıklıkla görülen kepçe kulak durumu kulakta meydana gelen şekil bozukluğudur. Kulakla kafa arasındaki belirli olan açının farklı olması halinde görünümde bozulmalar meydana gelmektedir. Bu rahatsızlık kulak büyüklüğünden değil kulak açısından kaynaklanmaktadır. Bebeklik döneminin yeni doğan süreci ile birlikte kepçe kulak yani belirgin kulak durumu görülme başlamaktadır. Durumun bir sorun olarak görülmesi çocuklar için farkındalık sürecinin başlamasına, sosyalleşmenin ilk adımlarının atıldığı dönemlerde sorun olarak ortaya çıkmaktadır.

Kepçe kulak ne gibi sorunlara yol açar?

Kepçe kulak sorunu fiziksel bir rahatsızlık olarak kabul görmese dahi psikolojik açıdan sahip olduğu etkiler nedeni ile son derece zorlu etkiler ortaya çıkarmaktadır. Özellikle psikolojik olarak etkilenen çocukların kepçe kulak ameliyatı ile tedavi olmaları mümkün hale gelmektedir. Psikolojik sorunları ortadan kaldırmak için yapılacak operasyonlarla baş ve kulak arasındaki açının ayarlanması mümkün hale gelmektedir. Böylelikle kepçe kulak estetiği operasyonu psikolojik sorunların giderilmesi noktasında etkili olur. Aksi halde kişilerde özgüven kaybı, toplumdan soyutlanma, kendini beğenmeme, sosyal yeteneklerin gelişmemesi gibi durumlar baş göstermektedir.

Kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı, yaşı küçük olan hastalara genel anestezi ile uygulanan bir operasyondur. Yetişkin olan hastalarda ise sakinleştirici ilaçlar verilerek lokal anestezi uygulanır ve operasyon gerçekleştirilir. Kepçe kulak estetik operasyonu çocukların korku ve stres durumları nedeniyle stresin en aza indirilmesi için genel anestezi yöntemi ile uygulanmaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı iyileşme süreci

Kepçe kulak operasyonu sonrasında kulakta meydana gelen hafif morluklar ve şişlikler 20 gün içerisinde normale dönmektedir. Ameliyattan altı ay sonra operasyon geçirildiğine dair herhangi bir iz kalmamaktadır. Kepçe kulak estetik operasyonu geçiren hastaların maksimum bir hafta içinde gündelik yaşantılarına dönmeleri mümkündür. Operasyondan 2 hafta sonrasında hafif tempo ile spor yapmalarına izin verilmektedir.

Çocuklarda kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak operasyonları 5 yaştan itibaren uygulanmaktadır. Estetik operasyonları özellikle İstanbul Estetik Merkezleri kapsamında sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Yaşça küçük olan hastalara genel anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu durum çocukların korku ve stres durumlarını en aza indirgemektedir. Kepçe kulak ameliyatı fiyat bilgisi ise hastaların; yaş, kişisel sağlık durumu ve kliniklerin özel ya da devlet olma durumuna göre değişmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL