Kepçe Kulak Operasyonu Nedir?

Kepçe Kulak; hastalık olarak kabul edilmeyen ancak kişide görünüşün rahatsız etmesinden dolayı özgüven eksikliği yaratan bir sorundur. Kulaktaki kıkırdak dokunun zayıf olması ve kıvrımların yetersizliği nedeniyle kulağın yana açılması ve kepçe şeklini almasıdır. Estetik güzelliği bozan kepçe kulak, modern tıbbın sağladığı imkanlarla çok rahat bir şekilde düzeltilebilmektedir.

Kepçe Kulak Operasyonu Çeşitleri

Bazı özel sağlık kuruluşlarında fazla deforme olmayan kulak tedavisi ip ile ve ameliyatsız yapılır. Diğer kepçekulak ameliyatından farkı kesik olmaması ve morluk ya da iz kalmamasıdır. Cerrahi yönteme güre iyileşme süreci hızlıdır ve aynı gün hasta normal hayatına dönebilir. Kepçe kulak estetiği ise, diğer yöntemle çözülemeyecek durumlarda uygulanır. Kulağın görünen yüzünde dikiş ya da kesik izi olmaz. Kulak arkasında 3 cm kadar kesik atılır. Kulak kıkırdağı şekillendirilip eriyen ip ile sağlamlaştırılır.

Kepçe Kulak Operasyonu Tedavi Süreci

Ciddi risk taşımayan ve oldukça basit bir ameliyat olan kepçe kulak ameliyatı, uygun hastane koşullarında ve uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Hastanın yaşına ve sağlık durumuna göre genel ya da lokal anestezi verilir. Yaklaşık olarak 45 dakika ile 90 dakika arasında süren ameliyattan sonra hasta taburcu edilir.

Kulak kıkırdağının şekillendirilme işlemi için kulak arkasına kesik atıldığı için herhangi bir iz görülmez. Kulağa ameliyattan sonra özel bant takılır ve 1-2 hafta sonra çıkarılır. Büyük sıkıntılara sebep olmayan risksiz ameliyat sonrası hastaların iyileşme süresi yaklaşık olarak 1-2 haftadır.

Kadınlarda Kepçe Kulak Operasyonu

Yüzyıllardır güzellik konusunda asla taviz vermeyen kadınlar için en büyük sorunlardan biri kepçe kulak sorunudur. Bu tarz problem yaşayan kadınların pek çoğu, cerrahi müdahaleden korktuğu için saçlarıyla gizleme yolunu seçmektedirler.

Ancak, bu çözüm değildir. Herhangi bir şekilde saçlarının kapatamadığı durumlarda kulaktaki şekil bozukluğunun görülmesi, birçok kadını rahatsız eder. Oysaki kepçe kulak artık sorun olmaktan çıkmıştır. Çağdaş tıbbın imkanlarından faydalanarak kimi zaman cerrahi yöntemle, kimi zaman da kulağın yapısına bağlı olarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çözülebilmektedir.

Estetik güzellik birçok kadın için, kendine güvenin temelidir. Hem iş, hem de sosyal yaşamında başarılı kadınların çoğu, kendisine fiziki olarak da güvenen kadınlardır. Bu nedenle, sağlık problemi olmamakla birlikte, estetik güzelliğe gölge süren bu sorundan rahatlıkla kurtulmak mümkündür.

Erkeklerde Kepçe Kulak Operasyonu

Kulak estetiği, kadınları olduğu kadar erkekleri de ilgilendirmektedir. Kadınlar saçlarıyla bir şekilde kepçe kulak sorununu kapatabilseler de, erkekler maalesef böyle bir şansları bulunmamaktadır. Bu nedenle bu tarz ameliyata başvuran hastaların genelde %80 i erkektir.

Gelişen toplumlarda fiziki görünümün sadece kadınlar için değil erkekler için de önemi tartışılmaz. Bu nedenle erkeklerde kepçe kulak operasyonu ile fiziki görünümlerini değiştiren erkekler, hem özgüven sahibi olmakta bu sayede de iş ve sosyal hayatında başarı kazanmaktadırlar.

Kepçe Kulak Operasyonu Sonrası Uyarılar

Kepçe kulak ameliyatı uygun koşullarda ve kişiler tarafından yapıldığı takdirde sağlık riski taşımaz. Ameliyat sonrası 1-2 hafta içerisinde iyileşme sağlanır. Kesik kulak arkasında olur ve eriyen ip kullanıldığı için tekrar dikiş alınmasına gerek yoktur. Tek operasyonla gerçekleşen kepçe kulak ameliyatı fiyatları, kişi muayenesinden sonra belirlenir.

Sık Sorulan Sorular

  • Kepçe kulak ameliyatı riskli bir ameliyat mıdır?

Kepçe kulak ameliyatı tamamen risksiz bir ameliyattır. Ancak her operasyonda olduğu gibi sağlık kuruluşlarında ve uzman kişilere uygulatılmalıdır.

  • Her kepçe kulak ameliyat mı gerektirir?

Bazı sağlık kuruluşlarında kulak deformesinin az olması durumunda cerrahi müdahaleye gerek olmadan ip yöntemi ile tedavi gerçekleştirilir.

  • Ameliyat fiyatları nasıl belirlenir?

Hastanın muayenesinden sonra nasıl bir uygulama yapılacağı kararlaştırılır ve ona göre fiyat bilgisi verilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL