Kaş Kaldırma İşlemi İçin Kaş Estetiği

Kişinin yüzünde güzelliğini, görünümünü ve ifadesini belirleyen en temel unsurların başında kaşları gelmektedir. Bugün kişinin gözleri ne kadar güzel olursa olsun doğru ve biçimli olmayan bir kaş kişinin güzelliğinin önünde çok ciddi bir sorundur. Bunun yanında bir de ilerleyen yaşa bağlı olarak kaşın istenen görünümden uzaklaşması durumu ortaya çıkar ki işte böylesi durumlarda kaş estetiği kaçınılmaz hale gelir.

Kaş estetiğinin üstte de ifade edilmesinden de anlaşılacağı üzere iki temel nedeni vardır. Bunlardan ilki kaşın istenen biçimde olmaması. Diğer neden ise yaşlanma. İyi bir operasyon ve doğru bir yöntemle çok daha genç ve güzel görünmek mümkündür.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin de ilerlemesi ile beraber kaş kaldırma konusunda çok farklı yöntemler mevcuttur. Bunlar arasında en sık uygulanan yöntemlerin başında iple kaş kaldırma yöntemi gelir. Anestezi olmadan uygulanması bu yöntemi çok daha fazla tercih edilir hale getirmektedir. Bu yöntem özellikle ilerleyen yalarda cildin kendisini toparlaması noktasında da etkin sonuçlar verir ve bugün dünyada en çok başvurulan yöntemdir.

Bir diğer yapılan uygulama germe uygulaması ise yapılan kaş kaldırmasıdır ki bu yöntem daha çok orta yaşlarda ve gençlerde etkin sonuçlar verir. Lokal anestezi ile uygulanır. Diğer sisteme göre en temel farkı kaş kısmında belli bir derinin çıkartılması işlemidir. Bu da son derece ciddi bir uygulama olduğu anlamına gelmektedir. Mutlaka işinin uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Kaş Kaldırma Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İnsan bedenine yapılan herhangi bir uygulamada olduğu gibi kaş kaldırma estetiği sonrasında da bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususların en başında operasyondan bir süre sonra istenen bir durum olmamakla beraber istenen kaş şeklinin elde edilememesi gelir. Böylesi bir durumda kaş kaldırma operasyonunu yapan uzman tekrar kişinin kaşına gerekli müdahaleyi yapar. Bunun yanında süreç sonrası mutlaka doktorun söylediklerine harfiyen uyulması gerektiğidir. Yapılan bu işlem sonrası dikkat edilmesi gereken en temel husus bir süre boyunca hiçbir biçimde aşırı mimikler ile konuşulmaması gerektiğidir. Bunun yanında yine doktorun ön gördüğü süre boyunca mutlaka kaş estetiği yapılan yere su değmemesi gerektiğidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL