Kaş Kaldırma Estetiği ve Uygulaması İçin Bilmeniz Gerekenler

Kaşlar gözlerin ifadesine anlam katan ve yüzün güzelliğini ortaya çıkaran en büyük etkenlerden biridir. Güzel ve gergin bir görünümlü kaş, kişiye dinamik, canlı ve kendinden emin bir hava katar. Ancak, yıllar geçtikçe ilerleyen yaşlanmanın en büyük etkisi ise yine ilk olarak alın ile birlikte kaşlarda görülmektedir.

Dokularda olan gevşeme ve sarkmalardan en fazla etkilenen kaşların sarkması, kişilerin yüzlerine yorgun, sinirli ve gergin bir ifade almasına neden olur. Bu da kişinin sadece yüz ifadesini değiştirmekle kalmaz, sosyal hayatında mutsuz, asabi biri gibi görünmesini sağlar. Yani düşük kaş hem kişiyi, hem çevresini olumsuz etkileyebilir. Bu gibi durumlarda kaş estetiği ile kaş yapısının yeniden eski haline dönmesi sağlanabilmektedir.

Bazen de yüz felci, tümör ya da geçirilmiş ameliyatlarla alakalı sağlık problemlerinden dolayı kaşların göz üstüne inip görme zorluğu yaşattığı durumlarda kaş kaldırma ameliyatı zorunlu hale gelebilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş Kaldırma, duruma göre ameliyat ya da cerrahi müdahale gerektirmeyen bazı özel yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Ameliyatsız olan tedavi yöntemlerinde biri botoks, diğeri ulterapi yöntemidir.

Botoks; kişinin yüzüne uygun kaş şekli tasarlanarak yapılmaktadır. Kaşın doğal hareketini engellemeyecek ve kaslardaki bozulmayı en aza indirecek şekilde uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Kaş estetiği için ameliyatsız olduğundan dolayı uygun gibi görünse de, botoksun dezavantajı yılda iki kez tekrar edilme zorunluluğudur.

Ulterapi; ultrason enerjisi ile cildi yenilemeyi ve sıkılaştırmayı sağlar. Buradan da anlaşıldığı üzere, bu tarz yöntemin etkisi sadece ciltle sınırlı olmasıdır. Yaklaşık olarak ulterapinin etkisinin görülme süresi 3 aydır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı ve Sonrası

Kaş kaldırma için ameliyatın gerekli olduğu durumlarda kaş kaldırma ameliyatı yapılmaktadır. Kaş kaldırma estetiği için ameliyatı tercih edenlerin bazı hususları bilmesi gerekmektedir. Kaş kaldırma diğer adıyla şakak germe olarak da bilinen bu yöntemde şakak kısmından saçlı deri çıkartılarak germe işlemi yapılmaktadır.

En büyük dezavantajı saçlı derinin üzerinde uzun dikiş hattının zamanla genişleyerek saçsız alanlar oluşturması ve saçlı derinin zamanla elastikiyetini kaybetmesi sonucu ameliyatın etkilerinin zamanla azalmasıdır. Kişilerin bunu bilerek ameliyatı tercih etmesi gerekmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatından sonra şakaklarda kızarıklık ve hafif de olsa morluklar görülebilir. Bunların üzerine buz kompresi uygulanarak en aza indirilebilir. Yedi günden sonra iyileşme hızlanır ve yaklaşık olarak iki hafta içinde tamamen iyileşme görülmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL