Kaş kaldırma ameliyatı yaptırmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

Kaşlarımız yüzümüzde önemli yer tutar. Yüzümüzün ifadesini çoğu zaman kaşlarımız belirler. İdeal kaşın başlangıcı gözün başladığı yerin yaklaşık 1,5 cm üzerinde ve bitiş noktası gözün dış hizasına 2-2,5 cm olan kaştır. Kaş şekli insanı kızgın, sinirli, yorgun gösterebilir. Kaş şeklinin modası bile vardır. Dönem dönem herkesin kaşı aynı şekilde olur nerdeyse. İnce, kalın, kavisli, düz… Kaş şeklinin bozukluğu genetik ya da sonradan da olabilir. Yaşlanmayla birlikte kaş seyrekleşebilir sarkabilir göz kapağının şeklini bozarak daha yorgun ve yaşlı bir ifade verebilir. Orta yaş gurubu hastalarda sadece kaş kaldırma estetiği etkili olurken; daha yaşlı hastalarda üst gözkapağı estetiği de gerekli olabilir. Kaş estetiği günümüzde çok başvurulan bir durumdur.

Kaş kaldırma estetiği

Sakıncaları var mıdır? Ne gibi durumlarda ve en çok hangi yöntem uygulanır? Yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar. İlk yaşlanma belirtileri genelde alın, kaşlar ve göz çevresinde görülür… Özellikle kaş kaldırma işlemiyle biraz daha dinamik ve genç görüntü sağlanabilir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, kaldırılan kaşın fazla kaldırılıp bizi asabi şaşırmış v.s göstermemesidir. Doğal halimizi koruyacak şekilde yapılmasıdır. Kaşı kaldırırken, alında gerdirilir. Bu sayede hem kaşlar hem alın daha gergin görünür. Kaşların gerginliği, gözlerin ifadesini de düzeltir. Genç yaşlarda da kaş kaldırma ameliyatı gerekebilir. Düşük kaş yukarıya çekilebilir. En yaygın kaş kaldırma ameliyatı endoskopik kaş kaldırma estetiğidir. Endoskop denen minik kameraların yardımıyla alna hiç kesi yapmadan ve iz bırakmadan yapılır.

Kaş kaldırma Estetiğinin Ayrıntıları

Kullanılan diğer yöntemler: Kaş kaldırma estetiği ihtiyaca göre, ameliyat ve ya cerrahi işlem gerektirmeden de yapılabilir. Her iki tür işleminde avantaj ve dezavantajları olabilir. Dezavantajları olmaması için, yüzümüzün şekline ve altın orana dikkat edilmelidir. Cerrahi yöntemlerde kaş askısı, klasik kaş kaldırma ve endoskopik kaş kaldırma; ameliyatsız yöntemlerde ise botox ve ultherapi yapılır. Hastanın durumuna göre işlemlerden biri tercih edilir. Kaş kaldırma estetiği de her estetik operasyonu gibi, çeşitli ameliyatlar içerir.

Bir de maliyetsiz yöntemler vardır. Bunlar: Yüz yogası ve yüz masajı yöntemleridir. Bunların yeterli olmadığı durumlarda estetik operasyona başvurmak elzemdir. Kaş kaldırma estetiğinden sonra hastalara belli bir süre boyunca fazla mimik yapmaması yani kaşın yorulmaması söylenir. Bu estetikten sonra doktorları harfiyen dinlemek gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL