Kaş Estetiği Erkeklerde Nasıl Uygulanıyor?

Kaşlar;  yüzün canlı, güzel ve anlamlı görünmesini sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Sadece bakışlardaki derinliği ortaya çıkarmakla kalmayıp, yüz ifadesini de etkilemektedir. Yaşlanmakla birlikte kaşların üzerindeki elastikiyet bozularak, ciltte gevşeklik ve sarkmalar oluşmakta bu da yüzü olduğundan daha yorgun, sinirli ve sert göstermektedir.

Sadece kadınlarda değil erkeklerde de bu bir sorun haline gelmektedir.  Son yıllarda erkeklerin kendi bakımlarına daha fazla özen göstermesi ve metroseksüel bir yapıya bürünmesi nedeniyle, kaş estetiği önem kazanmıştır.

Kaş estetiği için kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de kaş kaldırma yöntemlerinde cerrahi yöntem ve ameliyatsız müdahaleler uygulanmaktadır. Bazı durumlarda kaş kaldırma yeterli olmayabilir. Buna ek olarak kaşın göz üzerine aşırı düşmesi ve görme bozukluğuna sebep olması nedeniyle ameliyata da gerek görülebilir.

Bu durumlarda kaş estetiği ameliyatı yapılarak, hem kaş yapısını düzeltmek, hem de kaşın ideal yapısının yakalanması sağlanabilmektedir.

İdeal Kaş Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Kadın yüzünün yumuşak ve ince ifadesine karşı, erkek yüzünün daha sert, ancak orantılı yüz hatlarına sahip olması gerekmektedir. Yüzdeki bu orantıyı sağlayan ve ifadeye anlam kazandıran ise ideal kaş yapısına sahip olmaktır. İdeal kaş yapısında, kaşın orta bölümü yukarı doğru kalkık olmalıdır. Kaşın iç köşesi burnun yan çizgisine olması uygundur. Dış köşesi ise, gözün bittiği yerden verev bir çizgi ile buluştuğu yerdir.

Kaş Kaldırma Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Kaş kaldırma estetiği, erkekler için son zamanlarda çok fazla rağbet edilen bir yöntemdir. Erkeklerin de en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi ve hem yüz, hem de vücut estetiği için gerekli uygulamalardan faydalanmasına sebep olmuştur.

Yüz estetiği için gerekli olan kaş kaldırma yöntemi, kimi zaman hastalık ya da genetik sebeplerle de yapılabilmekte ve bazen cerrahi yöntemle de desteklenmesi gerekmektedir. Böylece ideal kaş ayarlaması yapılırken, göz üstüne düşmesi engellenerek, görme sıkıntısı oluşmasına engel olunabilmektedir.

Kaş estetiği, kadın ya da erkek herkesin, sağlık ve yüz gençliği ile yüze anlam kazandırması açısından yapılması gereken bir uygulamadır. Önemli olan bu konuda uzman kişiler tarafından ve tam donanımlı bir klinikte yapılmasıdır. Ancak bu şekilde kaş estetiği konusunda verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL