Karın Germe(Abdominoplasti) Nasıl Yapılır?

Sık kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar için alternatif çözüm olan karın germe ameliyatı, estetik cerrahinin sıklıkla uyguladığı yöntemler arasında yer alır. Karın duvarında yerleşmiş olan fazla yağın ve derinin çıkarılmasının hedeflendiği operasyonlar, yeniden düz bir karnın hayalini kuranların sıklıkla başvurduğu bir yoldur. Bu ameliyatlar ile karnın gevşek ve sarkmış yağ dokusu giderilerek, bel kısmı inceltilir.

Başlıca Karın Germe Yöntemleri

Abdominoplasti ameliyatlarında, üç farklı yöntem uygulanabilir.

  1. Marriage abdominoplasti: aşırı yağ birikmesi in ve esnekliğin karın alt yarısında görüldüğü durumlarda etkili olan bir yöntemdir. Ayrıca bel bölgeleri yağlı olan hastalar için de uygun bir yöntemdir.
  2. Klasik abdominoplasti: karın duvarında aşırı derecede yağ birikmesi oluşan ve karnın ileri seviyede esnekliğini kaybederek sarktığı durumlarda uygulanan yöntemdir.
  3. Mini abdominoplasti: yağ birikiminin karnın alt bölgesinde, orta derecede görüldüğü hastalar İçin uygulanır. Özellikle alt karın esnekliğini toparlama amacıyla uygulanan bir yoldur.

Karın Germe Neden Kadınlarda Daha Sık Uygulanır?

Karın gerdirme ameliyatı ile diyastaz adı verilen, karın duvarı kaslarının orta hattını belirlemek için ayrıştırma işlemi de yapılabilir. Uzun süreli diyet ve egzersize rağmen başarılı olamayan hastalar, abdominoplasti ameliyatı için uygun olan kişilerdir. Kadın hastalarda, karın duvarındaki kasların esnekliğinin hamileliklerle beraber yitirilmesi sonucu oluşan sarkmalar daha fazla yaşandığı için operasyonlar erkeklere oranla sık uygulanır. Bu ameliyatlar daha çok,karnın şiş bir görünüm aldığı hastalarda net sonuçlara ulaşmak için uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ameliyat öncesinde sigara ve alkol tüketiminin bırakılması gerekir. Ağır diyetler yapmak ve aspirin türevi ilaçlar kullanmak sakıncalı olduğu için bırakılmalıdır. Ayrıca ameliyattan önce güneşte fazla kalmamak gerekmektedir. Operasyon öncesinde geçireceğiniz grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar, ameliyatın ertelenmesini gerektirebilir.  Düzenli kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuz ile paylaşmanız, ameliyatın seyri için gerekli bir durumdur.

Ameliyattan sonra hastalar eve hemen çıkabilir. Karın germe sonrası hasta ertesi gün yürümeye başlayabilir. Evde üç dört gün dinlendikten sonra normal hayatına devam eden hastalar, iki hafta sonra işlerine başlayabilirler. Hastalar operasyonlardan büyük oranda memnun kalırlar. Sonrasında hastalar, kendileriyle daha barışık bireyler olarak toplumda yer alır. Ameliyat izleri, 3-6 hafta içinde azalarak 9 ay sonrasında neredeyse hiç belli olmaz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL