Karın Germe – Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe operasyonu ile Abdominoplasti, Tummy-Tuck eş anlamlıdır. Bu tür operasyonlar günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Temelde fazlalık durumundaki deriyi sıkılaştırma işlemi olarak gerçekleştirilmektedir.

Karın germe ameliyatı nedir?

Cilt dokusunun gevşemiş ve sarkmış olduğu durumlarda fazla derinin dışarı çıkarılarak çok daha gergin, sıkı bir hale dönüştürülmesi işlemi karın germe ameliyatı olarak adlandırılır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Operasyon öncesinde lokal anesteziyle beraber kanamayı durduracak bir sıvı kullanılmaktadır. Sonrasında beldeki fazla olan yağlar liposuction yöntemiyle alınmaktadır. İki kasık arasından sezaryen kesesinden uzun bir kesi yapılarak derinin kaslardan ayrılması sağlanmaktadır. Zayıflamış ve ayrılmış olan karın kas duvarlar zarlarına toparlayıcı dikişlerin atılması sağlanmaktadır. Göbek yerine muhafaza edilen ve gerilen karın derisi açılan yeni bir göbek deliğine dikilir. Eski göbek deliğindeki fazla deri, yağ ve çatlaklar arındırılır ve deri tabakalar şeklinde karın bölgesine dikilmektedir. Bu şekilde karın germe ameliyatı başarılı şekilde sonuçlandırılmaktadır. Sonrasında korse kullanımı kesinlikle gerekmektedir.

Karın germe estetik çeşitleri

Karın germe estetik çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Mini Abdominaplasti
  • Abdominaplasti şeklindedir.

Deride düşük oranda meydana gelmiş sarkmalarda Mini Abdominaplasti uygulanırken tam karın germe operasyonları için abdominoplasti operasyonu uygulanmaktadır.

Karın germe aşamaları

Karın germe ameliyatları;

  • Fazla olan yağ dokusunun çıkarılması,
  • Zayıf karın kaslarının sağlamlaştırılması,
  • Deri fazlalığının alınması ve düz bir karın oluşturulması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Karın germe operasyon ücretleri karın bölgesindeki sarkıklığın, yağ fazlalığının derecesine, liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, hastanın sağlık ve yaş durumuna göre değişmektedir. Karın germe fiyatlarını etkileyen faktörler; hastane seçimi, estetik operasyonun çeşidi büyük rol oynamaktadır. Yani karın gerdirme operasyonlarında çok sarkık bölgeye sahip olan biri ile daha az sarkık olan birinin operasyon ücreti aynı olmamaktadır. Tam fiyat bilgisi için muayene olup doktor görüşünün alınması gerekmektedir.

Karın germe ameliyatında sonra hamile kalabilir miyim?

Operasyon sonrasında hamile kalınmasına engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak ameliyattan bir yıl sonra hamile kalınması önerilmektedir. Daha yakın bir tarih için hamilelik planı yapacak olanlar için gebeliğin sonlanmasından en az altı ay sonrası için karın germe estetik operasyonunun yapılması önerilmektedir.

Karın germe ameliyatında çatlaklar gider mi?

Gebelik sonrasında kadınların en büyük problemlerinden biri karın bölgelerindeki çatlaklardır. Farklı pek çok tedavi yönteminin olmasının yanında çatlaklarının giderilmesi ve estetik bir görüntü noktasında en etkili yöntem karın germe ameliyatıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL