Karın Germe İle Vücut Şekillendirme Uygulaması

Günümüzde dengesiz beslenme, genetik özellikler, yaşlanma gibi etkilerle vücudumuzun bazı bölgelerinde istenmeyen sorunlar meydana gelebilmektedir. Yağ aldırma vücut şekillendirmede etkili bir şekilde tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde meydana gelen yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi sorunlar ile kişiler görünümlerinden memnun olmamaktadır. Bu sorunların en sık oluşanlarından biri de karın bölgesinde yer alan yağlanma ve sarkma türü bozukluklardır.

Karın bölgesinde yağ ve deri fazlalığı, çeşitli nedenler ile aşırı kilo kaybıyla oluşan sarkmalar ve buna benzer sorunları olan kişiler için karın germe ameliyatı çözüm olabilmektedir. Hem kadın hem de erkeklerde görülebilen bu sorun kadınların hamilelik süreci sonrası daha fazla kendini göstermektedir. Karın germe operasyonu ile hamilelik sonrası oluşan gevşeklik, sarkma ve kırışıklıkları cerrahi yöntemler kullanılarak basit bir şekilde engellemek mümkündür.

Karın germe ameliyatı

Tıp dilindeki adı “Abdominoplasty” olan karın germe ameliyatı ile bireyler karınlarındaki sarkma ve gevşekliklerden kurtulabilmektedir. Özellikle hamilelik sonrası karın bölgesinde gevşeklik ve sarkıklık sorunlarından şikayet eden kadınlar için önemli bir estetik uygulamadır. Karın bölgesindeki sarkmaları diyet ve spor gibi yöntemler ile düzeltmek zordur.

Bu yöntemler ile sadece belirli oranda düzeltme sağlamak mümkün olabilmektedir. Karın germe ameliyatı, karnınıza daha ince bir görünüm sağlatarak sarkmalardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu ameliyat ile karnınızdaki çatlak derilerden ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda gerginliği kaybolan karın duvarını eski gerginliğine kavuşturmak da mümkün olmaktadır.

Günümüzde gelişen tıp teknolojisi sayesinde vücutlarının belirli bölgelerinde yağlanma, sarkma, kırışıklık gibi sorunlar olan bireylere çeşitli yöntemler ile cerrahi estetik çözümler üretilmektedir. Yağ aldırma, karın gerdirme ve liposuction gibi estetik ameliyatlar ile vücut şekillendirme yapılabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Süresi Nedir?

Kişiden kişiye göre değişiklik gösteren karın germe operasyonu genellikle 3-3,5 saat arasında sürmekte karın bölgesini geniş olan kişilerde ise 4 saate kadar çıkmaktadır. Sarkma ve gevşeklik gibi sorunların daha küçük olduğu hastalarda uygulanan mini karın germe operasyonlarında ise bu süre 1-1,5 saate kadar düşebilmektedir. Karın germe ameliyatı hastaya genel anestezi uygulanarak yapılır. Uygun şartlara sahip olan hastaneler ve tecrübeli cerrah seçimleri bu ameliyat için önemli unsurlar olarak söylenebilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL