Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Sarkan, yağlı tabakanın ve deformasyon oluşmuş derilerin cerrahi uygulama ile alınarak dümdüz bir karın yapılmasına karın germe ameliyatı denilmektedir. Hastaların yaşamlarını olumsuz etkileyen ve onları mutsuz eden saklanmalarına neden olan sarkan doku tamamıyla alınarak sıkı ve düz bir karın ile taburcu edilmektedirler.

Sezaryen çizgisinden yanlara doğru ve göbek deliğine doğru yapılan uygulama ile fazla tüm deri alınarak göbek üstünde kalan deri gerilerek operasyon yapılmaktadır. Bu uygulama sırasında göbek deliği de yer değiştirdiği için de gerekli müdahale yapılarak tam karın ameliyatı tamamlanmaktadır.

Hastaların durumuna göre iki tür karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Birincisi tam karın germedir. İkincisi ise sadece alt göbek kısmında bulunan yağlanma ve sarkma sorunun giderilerek yapılan uygulamadır. Doktor muayeneniz sonunda hangi uygulamanın yapılmasının gerektiğine karar verecektir.

Karın Germe Ameliyatı İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Diyet ve egzersizlerini düzenli olarak yapmanıza rağmen bir kısım sarkan deriniz veya yağlı dokunu bulunuyor ise karın germe için doktorunuza başvurabilirsiniz. Bu operasyonlar en çok birkaç kez doğum yapmış olan karın bölgesinde çok sayıda çatlak ve sarkma olan artık karın kaslarında zayıflama söz konusu olan kadın hastalara yapılmaktadır. Erkek hastalar da ise büyük kilo kayıpları sonrasında daha sıkı görünmek için sıklıkla uygulanmaktadır.

Kişilerin hayallerini süsleyen dümdüz bir karın hayali bu ameliyat ile kolayca gerçekleşmektedir. Kadın hastalar eğer tekrar bir doğum yapmayı planlıyorlar ise bu operasyonun çok daha kalıcı olabilmesi için kesinlikle doğum sonrası estetik doktoruna başvurması uygun olmaktadır. Ayrıca bu süreçte hastalardan verebildikleri kadar kilo vermesi istenebilmektedir.

Karın Ameliyatları Kaç Saat Sürer?

Estetik cerrahlara karın estetiği için başvuran hastaların en merak ettiği konulardan biri operasyon süresidir. Yapılacak işlem ve hastaların deri durumuna göre süreler değişim göstermektedir. Ancak hafif sarkması olan hatsalar için 1,5 ila 2 saat zaman yeterli olurken çok daha fazla deformasyonu olan hastalar için bu süre 3 ila 4 saate kadar çıkabilmektedir.

Ayrıca alt karın kısmında yağlı bir doku olan hastalar için operasyon öncesinde liposakşın uygulaması gerekebilmektedir. Bu da zaman konusunu doğrudan etkileyen bir diğer etmendir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL