Karın Germe Ameliyatı Nedir? Karın Gerdirme Aşamaları.

Düz bir karın için karnın alt ve orta bölümünde bulunan yağ ve deri dokusunun alınması, karın germe ameliyatı olarak bilinir. Karın bölgesindeki sarkmış deri ve yağ dokusunun alınarak kasların esnekliğini geri kazandıran ameliyatlar sonrasında, hastalar memnun olarak ayrılırlar. Dengeli beslenme düzeni devam ettiren hastalar, uzun süre boyunca rahat hissederler. Burada düzenli egzersiz yapmak ve beslenme düzenini ayarlamak önemlidir.

Estetik Harikası Karın Germe Ameliyatı

Bu ameliyatlar fazla sayıda hamilelik geçiren kadınlarda harika sonuçlar verir. Karın kasları kendi kendine düzelemeyecek derecede olan hastalar, bu ameliyatlar sayesinde düz bir karına sahip olabilirler. Her yıl yüzlerce başvuru olan karın gerdirme ameliyatı, estetik cerrahlar tarafından yapılır. Operasyona girecek hastalar cerrahların söyledikleri doğrultuda hareket ederek, başarılı bir iyileşme süreci geçirebilirler.

Karın Germe Ameliyatı ve Oluşabilecek Komplikasyonlar

Cerrahın size söyleyeceği talimatlara uyarak, yeme düzeninize ve rutin ilaçlarınıza ayarlama yapılır. Ameliyat öncesinde yapılacak olan testler, operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmeye yardımcı olur. Hazırlık sürecindeki ayrıntılara uyarak, ideal sonuçlara ulaşmak için gerekli olan şartları sağlayabilirsiniz. Yapılan göbek estetiği sayesinde düz ve gergin bir karına sahip olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatları, lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilme avantajını sunar. Buna cerrahın karar vermesi daha isabetli olur. Ameliyat izi kasık bölgesine yakın yere atılırsa görülme olasılığı daha azdır. Uygulanacak olan yönteme göre, bir kalça kemiğinden diğerine kadar kesi atılır. Eğer gerekli olursa göbek deliğinin etrafında da bir kesi olabilir. Kesitler yardımıyla deri karın duvarından ayrılır. Buradaki karın kasları dikişlerle sıkılaştırılarak karın germe operasyonu tamamlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dren Takılır mı?

Ameliyat sonrasında içerde sıvı birikmesini önlemek için dren yerleştirilir. Daha küçük düzeltmelere ihtiyaç duyan hastalar için mini karın germe ameliyatı tavsiye edilir. Bu operasyonda çok küçük kesiler atılarak, ameliyat izleri yok denecek kadar azaltılır. Ayrıca burada göbek deliği ve çevresine işlem uygulamaya gerek görülmez.

Operasyon sonrasında bir gün hastanede kalmak gerekebilir. Doktorunuz size ne kadar sürede iyileşme göstereceğiniz ve normal hayata dönüş sürecinizle ilgili bilgi verir. Egzersiz yapmak şişlikleri azaltacağı için oldukça faydalıdır. Fakat yoğun ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerekir. Abdominoplasti sonrası ameliyat izleri ne kadar zaman geçse de küçük çapta belli olur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL