Karın Germe Ameliyatı İle Dümdüz Bir Karına Sahip Olabilir Misiniz?

Yaşanan bazı nedenlerden dolayı karın bölgesinde yağlanma, deformasyon, sarkıklık gibi sorunlar olabilmektedir. Yaşanan bu sorunlar kişilerin normal yaşamlarını olumsuz etkileye bildiği gibi mutsuzluk da yaratabilmektedir. Yaşanan bu sıkıntılar hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir.

Kadınların özellikle hamilelik dönemimde yaşadıkları sarkmalar veya yağlanmalar çok daha fazla yaşanmaktadır. Erkek hastalarda aşırı kilo verilmesi gibi durumlarda ise karın bölgesinde sarkmalar söz konusu olabilmektedir. Vücudun çok daha düzgün görünmesi kişilerin kendilerine olan güvenini ve yaşamlarını doğrudan etkilemektedir. Küçük cerrahi uygulamalar ile sıkı ve düzgün bir karna kavuşabilirsiniz.

Uygulanacak karın gerdirme ameliyatı ile sarkan derilerden, yağlı kısımlardan ve çatlaklarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Karnınız eskisi gibi dümdüz bir hale gelecektir. Estetik cerrahi uygulamalarından olan bu uygulama sayesinde tek bir operasyon ile tüm sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Kadın ve erkeklerin göbek bölgesinde yaşadıkları sarkmalar ve çatlakların uzman bir estetiysen tarafından uygun şekilde toparlanması ve kısa yoldan dümdüz bir karna kavuşma işlemine karın germe denilmektedir. Doktor hastasını oldukça detaylı bir muayene ve testte tabi tutarak bu operasyonun uygulanmasına onay vermektedir.

Operasyonda sezaryen çizgisi olarak adlandırılan alandan yanlara doğru ve göbek deliğine doğru sarkan ve kötü görünen deri çıkarılır. Göbek deliği kısmının üst tarafında bulunan deri ise aşağıya doğru gerdirilerek ve yeni bir göbek deliği yapılarak karın ameliyatı sonlandırılır. Eğer karnın alt kısmında yağlanma mevcut ise öncesinde hastaya liposakşın uygulanarak yağlardan kurtulunur. Daha sonra estetiysen tarafından toparlayıcı özel dikiş teknikleri ile karın gerilir ve dümdüz bir hale getirilerek ameliyat sonlandırılır.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer ve İz Kalır mı?

Sarkan derilerinden ve yağlarından kurtulmak isteyen hastaların en merak ettikleri konulardan biri de operasyon ne kadar sürecek ve karın germe sonrası iz kalacak mı olmaktadır. Hastaların sarkan deri durumunun yoğunluğu yapılacak operasyon süresini doğrudan etkilemektedir. Hafif sarkması olan hastalar için 1 ila 1,5 saat, çok sarkması olan hastalar için ise 3ila 4 saat kadar süre uzayabilmektedir.

Karın germe operasyonu sonrasında tamamen estetik dikiş uygulaması yapıldığı için asla kişileri rahatsız edecek bir iz kalmamaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL