Karın Germe Ameliyatı Hamile Kalmaya Engel Mi?

Yaşam çok da bizim planladığımız, arzu ettiğimiz gibi gitmiyor kimi zaman. Bunun yanı sıra dış görünüş de herkes için çok ciddi önem taşıyor ve kimi zaman farklı nedenlerden ötürü insanların vücudunda deformasyonlar yaşanabiliyor. Örneğin karın bölgesinde kadınları ve hatta kimi zaman erkekleri de etkileyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu da beraberinde karın germe ameliyatı konusunu gündeme getiriyor.

Bu ameliyatı yaptırmaya karar verenler ise mutlaka bazı sorunların yanıtlarını bilmek istiyor ki işte o sorulardan bir tanesi de Karın gerdirme ameliyatı yaptırmanın doğurganlık sürecinde olan kadınlarda hamile kalıp kalmayı engelleyip engellemediği sorusu.

Kimler İçin Uygundur?

Karın germe operasyonları kişilerin aşırı kilolu olması ve/veya yapmış oldukları doğumlar sonrası karın bölgelerinde oluşan yağların alınmasına ve karının düz bir görünüme ulaşması için yapılan işlemdir. Bu işlem 18 yaşını doldurmuş, böylesi bir operasyonu yaptırmasına engel olmayan herkese yapılabilir. Üst yaş sınırı sağlık sorunu olmadığı sürece yoktur.

Kadınlar için yapılabildiği gibi istenmesi durumunda göbek problemi böylesi bir sorun yaşanabilmektedir. Üstte yer alan sorunun yanıtını vermek gerekir ise kişilerin böylesi bir işlem yaptırması hamile kalmasına herhangi bir engel teşkil etmez. Kişilerin hamile kalma sürecini etkilemez.  O yüzden kişilerin böyle bir endişe duymasını gerektirecek bir olgu yoktur.

Lakin bu operasyon iyileşme süreci zorlu bir süreç olduğundan hemen ameliyat sonra hamile kalınması doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Bunun yanında kişiler tamamen iyileştikten sonra aradan birkaç yıl geçtikten sonra vücut kendini karın gerdirme ameliyatından sonra tamamen toparlayınca kişi rahatlıkla hamile kalabilir. Aksi halde kişilerin yeniden doğum sonrası yeniden bir karın germe işlemi yaptırması gerekebilir. Tüm bunlar göz önüne alınarak karar verilmelidir.

Ameliyata Karar Verirken Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli olarak burada bu işlemi yapacak uzman seçimi son derece önemlidir. Mutlaka bu alanda uzmanlaşmış olan plastik cerrahları ile çalışılması gerekir. Seçilen merkezin alanında gerekli belgelere sahip olup olmadığına bakılmalı, temiz bir ortam olduğundan emin olunmalıdır. Karın germe ameliyatı fiyatları ise kurumlara göre farklılık gösterdiğinden en uygun fiyatı veren kurum tercih edilmelidir. Ayrıca cidden gereksinim varsa bu yola başvurulmalıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL