Karın Estetiği Nedir?

Sımsıkı ve dümdüz bir karna sahip olmak pek çok kişinin en büyük hayallerinden biridir. Ancak yaşanan doğumlar, kilo alıp vermeler maalesef bu hayalleri geride bırakmaktadır. Kadın ve erkeklerin kısa sürede düz bir karına kavuşmaları için uygulanan operasyona karın estetiği denilmektedir. Uzman bir estetik cerrah tarafından yapılan bu uygulama ile kişilerin kendilerine olan güveni yeniden sağlanmaktadır.

Kişilere uygulanacak operasyonun türü muayene ve yapılacak doğru tetkikler ile kesinleştikten sonra doktor tarafından belirlenmektedir. Bu operasyon genel olarak kadın hastalara çok daha sık uygulanmaktadır. Geçirilen hamilelik sürecinde alınan kilolar nedeni ile çatlaklar ve sarkmalar biraz daha fazla olabilmektedir. Estetik cerrahına başvurmadan evvel eğer bir çocuk daha istiyor iseniz işlemin çok daha kalıcı olması için doğum sonrasını tercih etmeniz uygun olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Türleri

Doktorlar gerekli incelemelerinin ardından hastaya tam karın germe veya mini karın germe ameliyatı uygulamasına karar verirleri. Tam karın germede, sezaryen bölgesinden yanlara doğru ve göbek deliğine doğru gidilerek kusurlu alan düzeltilir. Daha sonra üst kısımda kalan deri gerilerek yeni bir göbek deliği yapılarak operasyon sonlandırılmaktadır.

Mini karın germede ise genel olarak hastaların alt karın kısmında diyet ve egzersize rağmen erimeyen kalıcı bir yağ dokusu mevcut olmaktadır. doktor ilk olarak hastaya liposakşın uygulaması yaparak yağ dokusundan kurtulur ve karnın alt kısmını toparlayarak göbek estetiği operasyonu sonlandırır. Her iki uygulama için de hastalardan operasyon öncesinde verebildikleri kadar kilo vermesi istenebilmektedir.

Hastaların sarkan deri durumuna göre ameliyat süreleri değişmektedir. Hafif sarkmalarda 1 ila 2 saat çok sarkmalarda ise 3,5 4 saat operasyon sürebilmektedir. Genellikle uygulama genel anestezi ile uygulanmaktadır.

Karın Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Sarkma, yağlanma gibi sorunu olan hastaların sımsıkı bir görünüme kavuşmak için en merak ettiği konulardan biri de karın germe ameliyatı fiyatları olmaktadır. Bu operasyon için belirli bir fiyat aralığı belirlemek mümkün olmamaktadır. Ameliyatı olacağınız şehir, tercih edeceğiniz doktor, hastane ve uygulanacak olan ameliyatın türü fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Bu ameliyatı olmak istediğiniz zaman mutlaka alanında uzman bir hekim tercih etmelisiniz. Çünkü uygulanacak olan işlem kalıcı bir işlemdir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL