Karın Estetiği Nedir?

Sarkan derilerden, yağlı görünümden ve çatlaklarından hiç kimse mutlu olmamaktadır. Kişilerin karın bölgesindeki sorunlar psikolojilerini ve yaşam tarzlarını oldukça olumsuz etkileyebilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için uzman cerrahlarca yapılan uygulamaya karın estetiği denilmektedir. Yapılan uygulama sonrasında dümdüz ve sıkı bir karna sahip olunmaktadır.

Uygulama genel olarak hamilelik sonrasında sarkan derilerinden ve çatlaklarından kurtulmak isteyen kadınlara uygulanmaktadır. Doktora başvurmadan evvel eğer bir çocuk daha düşünüyor iseniz bu operasyonu doğum sonrasına bırakmalısınız. Çok daha kalıcı sonuçlar elde etmek için en doğru zaman bu olmaktadır. Erkek hastalarda ise fazla kilo verimi sonrasında yaşanan sarkmalar bu uygulama ile ortadan kaldırılmaktadır.

Estetik cerrahlar karın gerdirme ameliyatı öncesinde hastayı detaylıca bir muayeneden geçirerek ve bazı tetkikler uygulayarak işe başlamaktadır. Daha sonra hastanın durumuna göre uygulanacak olan operasyon türü belirlenir ve ameliyat günü tayin edilir.

Karın Estetiği Türleri

Hastaların genel durumuna göre iki türlü karın germe operasyonu uygulanmaktadır. Birincisi tam karın germe, ikincisi ise mini karın germe olarak isimlendirilmektedir. Tam karın germede sezaryen çizgisinden yanlara doğru ve göbek deliğine doğru tüm kusurlu deri alınır. Ardından ise göbek deliği üzerinde kalan deri gerilerek ve yeni bir göbek deliği oluşturularak operasyon tamamlanmaktadır.

Mini karın germe operasyonu ise uzun zaman diyet ve egzersiz yapan ancak alt karın kısmında bulunan yağlardan ve sarkmalardan kurtulamayan kişiler için uygulanmaktadır. Doktor işleme ilk olarak hastanın fazla yağlarını alarak başlamaktadır.  Daha sonra kalan sarkık deri alınır gerekli toparlama yapılarak operasyon sonlandırılır. Genellikle iki tür operasyon içinde öncesinde hastalardan verebildikleri kadar kilo verilmesi istenir ki işlem çok daha güzel sonuç verebilsin.

Karın Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Hastaların pek çoğu karın germe sonrası iz kalıp kalmayacağını merak etmektedir. Hastalara uygulanan germe operasyonlarını estetik doktorlar yaptığı için genellikle tüm dikişler estetik olarak yapılır. Minimum iz kalması için doktorunuz operasyon sırasında gerekli işlemleri yapmaktadır. Sonrasında ise uygun kremler ile bu iz yok denecek kadar az seviyelere çekilmektedir.

Uygulanan tüm işlemlerin ardından kusursuz bir görünüme kavuşan hastalar çok daha mutlu olarak yaşamlarına devam etmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL