Kadın ve Erkeklerde Burun Estetiği Farklı mı?

Estetik insanların dış görünüşlerini değiştirmekten çok yaşadıkları sağlık problemlerini ve travmaları ortadan kaldırmaya yönelik yapılan cerrahi uygulamalardır. Burun estetiği de yaşanan kazalar sonrasında, nefes almada yaşanan güçlerin yaşanmasında ve hastanın psikolojik olarak yaşamış olduğu rahatsızlıklardan dolayı uygulanmaktadır.

Kliniklere baş buran pek çok hasta estetik burun uygulamalarından sonra çok daha mutlu olarak sosyal hayatlarına dönmektedir. Uzman ellerde yapılacak estetik sonrasında kişilere yep yeni bir yaşamın kapısı açılmaktadır.

Günümüzde burun ameliyatı sadece keyfi olarak yapılan bir uygulama olarak asla düşünülmemelidir. Eğer burnunuz ile alakalı bir sorununuz var ise kesinlikle estetik cerrahların muayenesi ve değerlendirmesi sonucunda gerekli adımları atmalısınız.

Burun Estetiği İle Hangi Sorunlar Giderilmektedir?

Burun estetiği operasyonlarında travmalar sonucu gelişen şekilsel bozukluklar, doğuştan var olan bozukluklar, burun kemeri, uzun burun, burun asimetrisi, burun ucu düşüklüğü, burun deliklerinin normalden geniş olması, burun tıkanıklığı gibi kusurlar düzeltilmektedir.

Ayrıca son dönemlerde oldukça ilgi gören ameliyatsız burun estetiği uygulamaları ile de basit kusurlar kısa sürede giderilmektedir.

Kadın ve Erkeklerde Burun Estetiği Farklı mı?

Burun estetiği uygulanan hastaların kadın veya erkek olması uygulanacak estetik açısından farklılıklar göstermektedir. Çünkü burun estetiği yapılırken dudak ve burun arasındaki mesafe çok önemlidir. Bu mesafeler kadın ve erkek hastalarda farklıdır. Yani kadınların burun yapısı erkeklere göre biraz daha kalkıktır. Burun estetiği sonrası iyileşme zamanında farklar çok daha net gözlemlenebilmektedir.

Doktorunuzun uygulayacağı teknikler ve uygulamalar kadın ve erkek için aynıdır. Tek fark yüzdeki açıların ve ölçülerin iki cinste farklılık göstermesidir. Kadınlarda uygulanan teknikler ile burun ucu estetiği ve dudak açısı çok daha kadınsı yapılmalıdır. Ancak erkeklerde burun ucu çok daha net ve genişlik biraz daha belirgin olarak yapılmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burunu ile problemi olan pek çok kişi bu uygulamalar öncesi ilk olarak fiyat araştırması yapmaktadır. Burun estetiği fiyatları tercih edeceğiniz doktor, uygulanacak teknik, yaşadığınız illere göre farklılıklar göstermektedir. Uzman doktorunuz ilk muayene ardından size fiyat konusunda en doğru bilgilendirmeyi yapacaktır. Burun estetiği konusunda kesinlikle tecrübeli ve kesinlikle estetik cerrah olduğundan emin olduğunuz diploması olan hekimleri tercih ediniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL