Kadın Burun Estetiği ile Erkek Burun Estetiği Arasında 7 Fark

Burun estetiği operasyonlarında önemli olan çeşitli konular bulunmaktadır. Kadınlar ile erkeklere yapılan burun estetiği operasyonlarında çeşitli farklar dikkat çekmektedir. Kadın ve erkeklerin yüz tipleri farklı olduğu için yüz tiplerine uygun olacak burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Burun ucu estetiği operasyonlarında erkeklere ve kadınlara uygulanan yöntemler arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Erkeklerin burun ucunun daha inik olması sağlanmaktadır. Kadınlarda ise burun ucunun bir miktar daha yukarıda olması uygun görülmektedir.

Erkekler ve kadınlar arasındaki burun açısı farklılık göstermektedir. Bu tür estetik operasyonlarında dikkate alınan yer sadece burun değildir. Burnun diğer yerlerle uyumu da oldukça önemlidir. Çene, yüz ve alın gibi yerlerle uyumlu burun operasyonları yapılmaktadır. Kadın ve erkeklerde yüz oranı farklı olduğu için estetik operasyonlarda da farklılıklar bulunmaktadır. Burun estetiği operasyonu için başvuran erkeklerde alın ve çene gibi bölgelerin belirginliğinin az olması sağlanmaktadır. Kadınlarda ise belirginlik daha fazladır.

Burun Estetiği Operasyonlarında Kadın ve Erkek Arasındaki Farklar

Burun bölgesine uygulanan estetik ameliyatlarda kadın ve erkekler arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Burun dolgusu, burun kaldırma ve burun küçültme gibi estetik operasyonlarda cinsiyete göre farklılıklar olabilmektedir. Erkeklere uygulanan estetik ameliyatlarda burun kemerinin kesin olması tercih edilirken kadınların burunun kemerinin daha düz olması tercih edilmektedir.

Erkeklere uygulanan burun estetiği operasyonlarında burun ile üst dudak arasındaki açı kadınlara göre farklı olmaktadır. Erkeklerde daha geniş ve belirgin burun ucu estetiği amaçlanmaktadır. Kadın ve erkekler arasındaki burun estetiği operasyonu farklarından biri de burnun büyüklüğüdür. Erkeklerin burun yapısı kadınlarınkine göre daha büyük olmalıdır. Kadınlarda ise belli oranda küçültme yapılabilir.

Burun Estetiği Operasyonlarında Cinsiyet Farkı

Estetik operasyonlarda kadın ve erkeklere uygulanan yöntemler farklılık gösterebilmektedir. Bunun temel sebebi kadın ve erkekler arasındaki temel karakteristik farklardır. Burun estetiği operasyonlarında da temel farklara dikkat edilmektedir. Yüz yapısına göre yapılan ameliyatlarda cinsiyet farklılıkları oluşabilmektedir. Erkeklerdeki estetik çizgiler daha az belirgin olurken kadınlardaki belirginlik daha fazladır. Burun kemiği eğriliği gibi operasyonlarda cinsiyet ve yüz yapısı farklılıkları dikkate alınmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL