Jinekomasti Mi? Lazer Lipoliz Uygulaması Mı?

Göğüs bir diğer ifade ediş biçimi ile meme büyümesi kadınlarda ne kadar olağan ve olması gereken bir durum ise erkeklerde o kadar endişe vericidir. Lakin günümüzde yüzde otuz oranında erkeklerde jinekomasti adı verilen meme büyümesi görülmektedir ki bunun için de duruma göre çok ciddi vakalarda jinekomasti ameliyatı diğer durumlarda ise lazer lipoliz yani yağ aldırma operasyonu duruma göre uygulanan tedavi biçimleridir.

Lazer Lipoliz Sonrasında Deride Sarkmalar Oluşur Mu?

Lazer lipoliz uygulaması yaptırmaya karar verenlerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi budur. İlgili bölgede sarkma olup olmayacağı. Bunun yanıtı ise kişi kendi vücuduna gereken özeni gösterir, doğru ve dengeli beslenir, doktorunun söylediklerine harfiyen uyarsa hiçbir biçimde sarkma olmayacağıdır. Lakin az miktarda insanın doğası gereği görülebilme olasılığı da mevcuttur.

Lipo Lazer Nedir?

Teknolojinin gelişmesine istinaden insan yaşamını güzelleştirme yolunda yeni yeni olgular var. Bunlardan bir tanesi lipo lazer. Fazla kilolarından şikâyetçi olanlar için bölgesel olarak uygulanan ve tek sekansta gerçekleşen yağ alma yöntemi olup yağ yakım mekanizmalarının hızlı bir biçimde harekete geçmesini sağlıyor.

Lipsuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Güzellik her yaşta her çağda son derece önemli olan olgulardan bir tanesi ve insanlar günümüzde kilolarından kurtulmak için liposuction gibi vücuttan yağ aldırma ameliyatlarına başvuruyor. Bu ameliyat ise ortalama olarak yapan uzmana ve kişiye bağlı olarak değişmekle beraber 1 ile 3 saat arasında ortalama sürüyor.

Soğuk Lipoliz mi Daha İyidir Yoksa Lazer Lipoliz mi?

Teknolojinin geldiği nokta itibarıyla bugün kişilerin vücutlarındaki yağlarından da kurtulmak için alternatif yöntemler var. Bunlar arasında soğuk lipoliz ile lazer lipoliz arasında kararsız kalınabiliyor. Arada en temel fark ise soğuk lipolizde gündelik yaşama anında devam edilebiliyor ama lazer lipoliz cerrahi bir uygulama olduğu için hastanın bir süre doktor kontrolünde kalması gerekebiliyor.

Soğuk lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz tedavi yöntemleri içinde anestezi olmadığı için en güvenilir yağ aldırma metotudur. Bu yöntem ile kişi vücudunda istemediği yağlardan kurtulur ama burada yöntem ilgili yağ kütlesinin özel bir aygıt ile ısıtılıp sonrasında hızla dondurulmasına dayanır. Akabinde yağ yapısı bozulduğundan vücuttan hızla atılır.

Tedavi Sonrası Şişlikler Ve Morluklar Ne Zaman Geçer?

Vücuda nedeni ve gerekçesi ne olursa olsun yapılan her uygulamanın bir iyileşme süreci var. Bu kişinin genetik yapısına bağlı olarak kişiden kişiye değişse de böyle bir uygulamadan sonra morluk ve şişliklerin de geçmesi ortalama olarak 15 gün civarında oluyor. 15 gün sonunda tamamen iyileşme tamamlanıyor.

Uygulama Sonrasında Herhangi Bir İz Kalır Mı?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu operasyon sonrası iz kalıp kalmayacağıdır. Elbette yapılan uygulama cerrahi bir yöntem olduğu için az düzeyde bir iz kalır. Bu da son derece normaldir ama bu iz hiçbir biçimde gözle görülebilecek olan bir iz değildir.

Uygulamanın Yapıldığı Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırılabilir Mi?

Uygulamanın yapıldığı bölgeye lazer epilasyon rahatlıkla yaptırılabilir. Yaptırılmasında herhangi bir sorun yoktur lakin burada dikkat edilmesi gereken en temel husus, bu uygulamanın hemen ardından değil, iyileşme süreci tamamen gerçekleştikten sonradır. En az 15 gün beklenilmeli ve akabinde uygulama yapılan bölgeye lazer epilasyon yaptırılmalıdır.

Uygulamayı Her Mevsim Yaptırabilir Miyim?

Bu uygulama son derece basit ve gündelik yaşamı etkilemeyen bir uygulama olduğu için her mevsim her saat kişi ne zaman isterse bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir. Özel bir mevsimde yaptırılacak diye bir kural ya da kaide mevcut değildir. Tamamen kişinin kendi tercihine kalmıştır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL