Jinekomasti ameliyatı sonrası bunlara dikkat

Erkeklerde görülen Jinekomasti, erkek memesinin büyüyerek kadın memesi gibi bir görünüm olması durumudur. Yunanca, Gyne ve mastos kelimelerinin bileşmesinden meydana gelir. Gyne; kadın, mastos ise meme demektir. Erkeklerin nerdeyse yarısında görülen bu durum meme küçültme ameliyatı ile çözülmektedir. Erkelerin beden yapılarına kadınsal görünüm kattığı için psikolojik problem oluşturur. Hormonlardaki bozukluklardan veya bazı ilaçların yan etkisinden kaynaklı nedenlerle Erkeklerde Meme Büyümesi görülür.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Neler Yaşanır?

Öncelikle Jinekomasti nedir sorusuna cevap bulmak gerekir. Jinekomasti, memenin olması gereken görüntüye kavuşturulması için yapılan operasyondur. Jinekomasti operasyonu bitikten sonra hasta 3 saat sonra yemeğini yiyebilir. Ayağa kalkabilir. Genellikle hastalar 6 saat sonra taburcu edilir. Kesi olanların kesisine veya liposuction deliklerine pansuman yapılır. Ameliyattan iki gün sonra banyo yapabilir. 3 gün sonra doktor kontrolüne gidilir. Kontrol sonrasında genellikle hastalar işlerine dönebilir, günlük işlerini yapabilirler. İlk üç hafta içinde yürüyüş dışında spor yapmamaları gerekir. Üç hafta sonra göğüs ve kolu hareketlendiren sporların dışındakileri, altı hafta sonra ise bütün sporları yapabilir. Çok kısa süre içinde erkekler için ciddi problem oluşturan sorun kökünden çözülür.

Jinekomasti Korsesi Kullanımı

Liposuction olması durumunda hastanın 2 hafta korse kullanması gerekir. Jinekomasti korsesi, meme küçültme ameliyatından sonra kullanılması gereken medikal üründür. En çok dikkat edilmesi gereken husus; korsenin devamlı kullanılmasıdır. Kullanımı çok basit olduğundan hasta zorlanmadan giyebilir. Vücut Şekillendirme için zaruridir. Ameliyattan hemen sonra giyilmeye başlanır. Doktorun kontrolleri sonrasında bırakılır. Yaklaşık olarak 2 veya 3 hafta sürekli giyilir. 3 hafta sonrasında ise sadece gündüzleri ve ağır aktiviteler yapılırken giyilir. Sadece gündüz giyilmesi gereken süre ise 6 haftadır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Yaşanabilir Durumlar

Operasyon sonrasında ilk günlerde memelerde sertlik ve ödeme olur. Vücut estetiği için yapılan bu ameliyat sonrası morlukların görülmesi normaldir. Morluklar ilk haftanın sonrasında geçer. Memedeki sertlik ve şişlik ilk 3 hafta boyunca belirgindir. Üçüncü haftadan sonra şişlikler hızlı bir şekilde inmeye başlar. Meme büyümesi için yapılan ameliyatın etkisini kişi üç ayda tam olarak görür. 3 ayda memeler tam şeklini alır. Ödemin inmesi için üçüncü haftadan sonra radyofrekans ve lenf direnajı gibi işlemler yapılabilir. Özel bir durum olmadığı müddetçe doktor kontrolleri 3. hafta, 3.ay, 6.ay ve 1. yıl sonu yapılır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL