Jinekomasti Ameliyatı İle Vücut Şekillendirme Rahatlığını Yaşayın

Gelişen estetik operasyonlar hemen hemen her gün vücudumuzun farklı bir bölgesinde kusursuz görünüme sahip olmamız için bizlere en büyük destek. Peki sadece bu operasyonlardan yararlananlar kadınlar mıdır? Bu sorunun cevabı tabii ki hayır olacaktır. Erkekler de son yıllarda oldukça kusursuz bir görünüme sahip olabilmek için ellerinden geleni yapıyor. Bu kimi zaman sporla, kimi zaman vücut geliştirmeyle, kimi zaman estetik operasyonlarla mümkün olabiliyor. Tabii erkekler yağ aldırma yöntemlerini de sıklıkla uygulatıyor.

Özellikle son zamanlarda erkekler tarafından rağbet gören Jinekomasti ameliyatı şu sıralar oldukça popüler durumda. Bu ameliyat sayesinde erkeklerde istenmeyen göğüs büyümesi ortadan kaldırılıyor. Bu sayede daha fit bir görünüme sahip olan erkeklerin vücutlarında yapılan bu şekillendirme, onların daha iyi görünmesini sağlıyor.

Jinekomasti Ameliyatı İle Vücut Şekillendirme

Jinekomasti erkeklerde fazla yaşanan bir problemdir. Burada meydana gelen olay erkek meme dokusunun gereğinden fazla büyümesidir. Bu büyüme zaman zaman erkekleri hem psikolojik açıdan hem fiziksel açıdan kötü etkilemektedir. Genellikle ergenlik çağındaki erkeklerde çok daha fazla görülür. Bu rahatsızlık görüldüğü zaman kişi direkt jinekomasti ameliyatına alınmaz.

Doktor muayenesinde konulan teşhise göre eğer doktorunuz jinekomastiye yol açan başka nedenleri tespit etmişse önce bu nedenler ortadan kaldırılır. Eğer bu durum tekrar devam ederse ameliyata başvurulabilir. Jinekomasti ameliyatı birden fazla cerrahi yöntem uygulanarak yapılabilir.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti her ne kadar ergenlik çağındaki bireylerde daha çok görülse de bazı durumlarda da kişilerde görülme olasılığı yüksektir. Bu durumlara örnek vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz;

  • Aşırı zayıf kişiler dengesiz diyet yaptıktan sonra kilo aldığında görülebilir.
  • Bazı ilaçların kullanımında görülebilir.
  • Sağlık sorunları nedeniyle görülebilir.
  • Bazı bitkisel ürünlerin kullanımında görülebilir.
  • Alkol ve uyuşturucu madde kullanımında görülebilir.
  • Doğal hormon değişikliklerinde görülebilir.

Erkeklerde meme ve civarında bazı durumlarda bu işlemin kesin yapılması gerekebilir. Bu durumlar şişlik, hassasiyet, ağrı vb. olarak karşımıza çıkar.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL