Işık Dolgusu Nedir?

Son zamanların moda uygulaması olan ışık dolgusu, cildi nemlenmesini, uyarılmasını sağlayarak cildin ışığı yansıtma seviyesini yükseltmek için yapılan bir uygulamadır. Bu harika yöntem tüm vücutta oldukça kolay uygulanmaktadır. Bu uygulama ile istenilen bölgede yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmaya ve çok daha genç görünmeye yönelik işlemler yapılmaktadır.

Işık dolgusu iki tür olarak yapılmaktadır. Birincisi ciltteki kolajen lif seviyesini artırarak gençleştiren uygulamadır. İkincisi ise göz altı morluklarından kurtulmak amacı ile yapılan uygulamadır.

Işık Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız olarak cilt germe işlemlerinden biri olan bu yöntemde uygulama yapılacak olunan bölge temizlendikten sonra lokal uyuşmayı sağlamak amaçlı krem uygulaması yapılmaktadır. Işık dolgusu yapılırken çok ama çok ince uçlu iğneler ile enjeksiyonlar yapılmaktadır. Bu harika uygulama ile cildiniz kusursuz bir görünüme kısa sürede kavuşacaktır. Işık dolgusu yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgeye rahatlatıcı bir krem ve buz kompleksi uygulaması yapılarak işlem sonlandırılmaktadır.

Işık dolgusu uygulaması ile cilt canlanması sağlanarak çok daha genç bir görünüme ilk seanstan kavuşmaya başlamış olacaksınız. Dermatologlar ve plastik cerrahi hekimlerince yapılan ışık dolgusunun sonuçlarına ve kalıcılığına çok şaşırıcaksınız.

Işık Dolgusu İyileşme Süreci Nasıldır?

Cildin yaşlanmasını durdurmak pek mümkün değildir. Zaman içerisinde maalesef cilt canlılığını kaybetmeye başlamaktadır. Cildinizin hyaluronik asit seviyesi azaldıkça cilt kusurları yaşanabilinmektedir.

Bu asit cilt nemi için ve gergin bir cilt için mutlaka gerekmektedir. Işık dolgusu ile kaybedilen ne var ise eskisi gibi yerine konulması hedeflenmektedir.

Işık dolgusu uygulaması yapıldıktan sonra hastalar hemen hayatlarına dönebilmektedir. Ancak yaşanacak bazı kızarma ve morarmalar olabilmektedir. Bu etkiler ise birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Işık Dolgusu Benim İçin Doğru Uyguluma Mıdır?

Işık dolgusu ortalama 15 ila 20 dakika kadar süren ve 1 ila 1,5 yıl kadar kalıcı olan bir estetik uygulamadır. Bu uygulama kimlere yapılmaktadır;

  • 18 yaşından büyüklere,
  • Gebe olmayanlara,
  • Hemofilisi olmayanlara,
  • Tiroit ve Behçet hastalığı olmayanlara,
  • Kullanılacak dolgu malzemesini alerjisi olmayan kadın ve erkek hatalara uygulanmaktadır.

Ameliyatsız olarak kuru cilt, yaşlılık gibi etkilerden ışık dolgusu ile kurtulmuş olacaksınız.

Işık Dolgusu İçin Doğru Doktoru Nasıl Belirlerim?

Işık dolgusu yapacak olan kişinin dermatolog veya estetik cerrah olduğundun ve bu işlemi kaç kez yaptığından emin olarak doktorunuzu seçmelisiniz. Ayrıca kesinlikle hataların önceki ve sonraki görüntülerini görmeyi sakın unutmayınız. Bu resimler doktor seçmenizde referans olarak aklınızdaki soruları gidermeye yardımcı olacaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL