İple Yüz Germe (Silhouette Soft) bilmedikleriniz

10 yıl öncesine kadar ameliyatlı estetik uygulamaları daha fazlaydı. Teknoloji ve bilimsel ilerlemeler ameliyatsız uygulamaları geliştirdiğinden dolayı son zamanlarda ise ameliyatsız yüz germe ve diğer operasyonlara olan talep daha yoğunlaştı. Ameliyatlı estetik operasyonlara oranla ameliyatsız uygulamalarda 5 katı artış göstermiştir.  Teknolojinin son yenilikleri arasında Silhouette Soft bulunur.

Yüz ve boyundaki orta ve ileri derecedeki sarkmalar İple yüz germe ile çözüme kavuşmaktadır. Hafif sarkma olan gençler ve ileri sarkma olan yaşlılar Silhouette Soft İpleri ile gerdirerek yüz gençleştirme yaptırmaktadır. Tırtıklı ip teknolojisi yaklaşık yarım yüzyıl öncesinde bulunmuştu. Tırtıklı ipin yeni teknolojisi Silhouette Soft iplerdir. Silhouette Soft iplerde tırtık yerine aralıklı koniler görülür. Koniler, iple ucunda keskin ve ince iğneye bağlıdır.

Silhouette Soft İplerin Yapısı

Açık yüz estetik ameliyatına göre çok daha ucuz ve hesaplı olan silhouette soft iple yüz germe için kullanılan ip sayısı 8 ile 16 arasında değişir. İplerin uzunluğu ise 26 ile 30 arasındadır. Polilaktik asit yapısındaki eriyebilen ve vücutta emilebilen sağlam ve şeffaf iplerdir. İplerin üzerindeki koniler yaklaşık 0,5 cm aralıklı düğümlerle birbirinden ayrılmıştır. İki yönlü olan ipler, ortadan birbirine karşı yönlerde dörder koniden oluşur. 2 yıl içinde ipler vücut tarafından tamamen emilir. Alerjik olmadığından vücutta olumsuzluk oluşturmaz.

Silhouette Soft Kullanım Amacı

Sarkmaların yok edilmesi ve gençleşme için ameliyatın mutlak gerekli olmadığı zamanlarda ve hastanın ameliyat istememesi durumlarında ameliyatsız yüz germe uygulanır. Silhouette Soft en fazla;

  • Kaş asma
  • Kaş kaldırma
  • Boyun germe
  • Yüz asma
  • Yüz germe için kullanılır.

Doku askılama tesiri 12 ila 18 ay arasında görülür.

Silhouette Soft nasıl uygulanır?

Saçlı deriye yanın yerlerde, yanakta ve ağız kenarlarında, ortak giriş ve alt üst çıkış noktaların etrafına lokal anestezi yapılarak uygulamaya başlanır. Ağrısız olan işlem ayakta yapılır. Silhouette Soft ipleri giriş ve çıkışı için ince iğne delikleri meydana gelir. Bu delikler hiçbir işlem gerektirmeden kendiliğinden kapanır.

İşlem tamamlandıktan sonra derideki deliklerden çıkan ipler kesilir. Minicik banlarla kapatılır. İple yüz germe yaptıranlar, iki günde iyileşir. Dolgu maddesi uygulamaları, Botulinum toksin enjeksiyonları gibi ameliyatsız bazı işlemlerle birlikte iple germe yapılabilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL