İple Boyun Germe Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli

Özellikle kadınların yüz bölgesinin farklı alanlarında gerçekleşen sarkmalar ve kırışıklıklar kadınların bir an evvel kurtulmak istediği görüntülerdir. Bu tarz durumlarda genellikle estetik operasyonlar devreye girer. Estetik operasyonlarda ise en çok kişileri endişelendiren noktalar iyileşme süreçleri ve ameliyat sonrası oluşabilecek lekeler ya da yara izleridir.

Ameliyat öncesi kişilerin en çok araştırdığı konu olan iyileşme süreçleri, kısalması için plastik cerrahi uzmanlarının geliştirdiği yeni yöntemler bulunmaktadır. Yüz ve boyun bölgesinde gerçekleşen deformasyonlar için iple yapılan yeni bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde yüzün içersine yerleştirilen esneyen ve mikro incelikteki ipler sayesinde yüz hem gergin görünürken hem de rahat mimik yapmak da mümkün oluyor. Bu operasyon ameliyattan daha kolay ve hızlı iyileşme gösteren bir yöntem. Yine de bu operasyon sonrasında da dikkate dilmesi gereken noktalar vardır.

İple Boyun Germe Operasyonu Sonrası

İple boyun germe operasyonu sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktaları uzmanlar bildiriyor.

  • Operasyon sonrası özellikle operasyonu gerçekleştirmek için giriş yapılan bölgelere su değmemesi gerekiyor.
  • Yine 48 saat içerisinde fondöten ve pudra gibi makyaj malzemelerinin uygulamasından kaçınmak gerekmektedir.
  • Operasyon geçiren kişi operasyon sonrası 2 hafta boyunca sauna, hamam, havuz, solaryum gibi cildi zorlayan aktiviteler gerçekleştirmemeli. Bu aktiviteler enfeksiyon ve sıcağa bağlı olarak ödem oluşumuna sebep olabilmektedir.
  • Operasyon için kullanılan giriş noktalarında enfeksiyon ihtimalini ortadan kaldırmak için hekiminizin verdiği antibiyotikleri kullanmanız gerekmektedir.
  • İlk 2 hafta içerisinde kişinin yüz üstü veya yan şekilde yatmaması gerekli. Bu süre zarfında iplerin yüz dokusuna dokunma sürecini etkilememek gerekiyor.
  • İlk 2 hafta içerisinde yapılmaması gerekenlerden biri de ağızın boyut olarak çok fazla açılmamasıdır.

İple Boyun Germe Avantajları

  • Boyun germe ameliyatı yerine kullanılan ipli operasyonların iyileşme süreci ameliyatlara göre çok daha kısadır.
  • Operasyon sonrası etki hemen görülebilmektedir.
  • Operasyon için genel anestezi uygulaması gerekmemesi de önemli avantajlarından biridir.
  • Operasyon sonrası operasyona bağlı olarak oluşabilecek komplikasyon ihtimalinin ameliyat yöntemine göre çok düşük olması.
Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL