Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı (Bleferoplasti) nedir? Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti); Göz kapağı ameliyatı ya da blefaroplasti olarak bilinen ameliyat, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, göz çevresinde sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve gerilmesi için yapılan cerrahi uygulamalar bütünüdür.

Doğuştan Göz Kapağı Sorunu Yaşayanlar Ameliyat Olabilir mi?

Bunun için herhangi bir sorun yoktur. Yani doğuştan göz kapağı düşüklüğü düzeltilebilir. Tek veya çift taraflı göz kapaklığı düşüklüğü, çocuklarda ve büyüklerde görülmektedir. Düşüklüğün şekline ve nedenine bağlı olarak ameliyat yapılabilir.

Her Yaşta Göz Kapağı Estetiği Yaptırılabilir mi?

Evet. Her yaşta göz kapağı estetiği yapılabilir. Çocuklarda da görülen bu durum, çocukların göz sağlığının bozulmasına ve görme problemlerine sebebiyet verdiğinden dolayı da mutlaka yapılmadı gereken bir ameliyattır.

Herkes Göz Kapağı Estetiği Olabilir mi?

Evet. Herkes göz kapağı estetiği yaptırabilir. Fakat eğer göz kapaklarınızda herhangi bir problem yoksa, düşüklük ya da sarkma gibi sorunlar teşkil etmiyorsa yersiz bir ameliyat olacaktır. İleri yaşlarda görülen göz kapağı düşmeleri ve sarkmaları düzelttirmek çok daha mantıklıdır.

Göz Kapağı Estetiği Sadece Deforme Olduğunda mı Yapılır?

Hayır. İsteyen herkes göz kapağı ameliyatı yaptırabilmektedir. Fakat daha öncesinde de belirttiğimiz gibi, herhangi bir sarkma, düşüklük ya da gerilme gibi farklı sorunlar yoksa bıçak altına yatmaya gerek yoktur.

Göz Kapağı Düşmesi Ameliyatla Düzeltilebilir mi?

Evet. Gerek doğuştan gerekse ileri yaşlarda yaşlanmanın etkisi ile düşen göz kapaklarına, gözkapağı düşmesi ameliyatı yapılabilir. Özellikle üst göz kapağı düşmesi görmeyi engellemektedir. Stres ve yorgunluk gibi durumlardan dolayı da artarak görme probleminin fazla olmasını sağlar. Bu sebepten dolayı mutlaka ameliyat olunması gerekmektedir.

Göz Kapağı Düşmesinde Ameliyat Zorunlu mudur?

Evet. Göz kapağı düşmesi görme problemlerine yol açan bir durumdur. Blefaroplasti işlemi bu sorunu çözmenin yoludur. Gözkapağı ameliyatı ise oldukça kolaydır. Göz kapağı vücudumuzdaki en ince ve en benzersiz dokulardan biridir.

Göz Kapağı Estetiği Körlüğe Neden Olur mu?

Aksine, şayet göz kapaklarında sarkma ve düşme varsa ameliyat olmamak körlüğe neden olabilir. Göz kapağının şeklinin bozuk olması, uzun süreli içe dönüklüğü gibi durumlar gözün saydam tabakasında tahribata neden olur. İleri dönemlerde ise kornea bozukluğuna bağlı körlüklere neden olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiğinde Hangi Anestezi Türü Kullanılır?

Gözkapağı estetiğinde genel olarak lokal anestezi yapılmaktadır. Bu ameliyatın süresi ise hemen hemen 1 saati geçmemektedir.Hasta otururken yapılan çizim ile çıkarılacak deri ve kas miktarı belirlenmektedir. Oldukça hassas bir ameliyat olduğunu söylemekte fayda vardır.

 

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL