Göz Kapağı Düşmesi Ciddi Bir Sorundur

Yaşın ilerlemesiyle birlikte göz kapağı düşüklüğü riski de artmaktadır. Bu düşüklüğe neden olan başlıca unsurlar ise şunlardır;

  • Kalıtsal bozukluklar
  • Enfeksiyonlar
  • Felç geçirme
  • Travma geçirme
  • Şeker hastalığı

Bu ve benzeri durum yaşayan kişilerde bu sorun ortaya çıkabilir süreç göz kapağı ameliyatı ile sonuçlanabilir.

Öte yandan kapak düşüklüğü katarakt ya da retina dekolmanı gibi kimi göz operasyonlarının ardından da ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan kapak düşüklüğü göz bebeğini kapatacak düzeyde de olabildiği gibi hafif olanlarda vardır. Göz kapağı estetiği operasyonunu ülkemizde daha çok kadınlar yaptırmaktadır. Erkekler ise çoğunlukla işlevsel sorunlarda bıçak altına yatmaktadır.

Göz Kapağı Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Göz kapağında ortaya çıkan sorunlar kendiliğinden ya da vakit geçtikçe düzelecek problemlerden değildir. Bu durumun iyileştirilmesi için göz kapağı düşüklüğü ameliyatı gereklidir. Keza göz kapağı şişmesi vakasında cerrahi müdahale gereklidir.  İlk olarak bu duruma neden olan durum ortaya çıkartılmalıdır. Göz muayenesinin yanı sıra ve göz kapağının ölçümleri de alınmalıdır.

Göz kapağının düzeltilmesi için tek kalıcı metot cerrahi müdahale olarak karşımıza çıkmaktadır. Operasyonda kullanılacak teknik yapılan muayeneler ve ölçümlerden sonra kararlaştırılır. Operasyonun ardından göz kapağı düşmesi giderilir. Hastanın durumu, daha önce geçirdiği operasyonlar ve göz kaslarının hassasiyetleri operasyonun başarılı geçebilmesi için önemli unsurlardır. Bunlara mutlaka dikkat edilmelidir.

Göz Kapağı Operasyonun Ardından İyileşme Süreci

Göz kapağı tedavisi olan hastalara operasyon esnasında sınırlı uyuşturma uygulanır. Çocuklarda ise genel anestezi gerekli olabilir. Kapağın yüksekliği operasyon esnasında ayarlanır. Ameliyat 30 ila 50 dakika arası sürer. Tedavi olan kişi aynı gün hastaneden ayrılabilir. Düşük göz kapağı ameliyatından sonra hasta kontrol için 3-5 saat hastanede tutulur.

Operasyonun ardından göz kapağı uygulamanın oranına bağlı olarak bir süre açık kalabilir. Bu durum bir süreliğine de olsa uyku problemine yol açabilmektedir. Bu sorunun ortadan kaldırılması için göz damlası kullanılır. Bu operasyonun fiyatını tam olarak kestirmek zordur. Ücret belirlenirken çeşitli faktörler devreye girer ve fiyat öyle tespit edilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL