Göz Kapağı Ameliyatı İçin Bilmeniz Gerekenler

Göz kapağı estetiği ülkemizde genelde kadınların tercih ettiği bir estetik operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkekler ise daha çok işlevsel nedenlerden kaynaklı olarak ameliyat olurken, kadınlarsa hem estetik hem de işlevsel sebeplerden dolayı bıçak altına yatmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü en çok kadınları rahatsız etmektedir.

Bu operasyonun mutlaka ve mutlaka uzman ellerde yapılması son derece hassas bir meseledir. Göz kapağı ameliyatı çoğunlukla göz kapağında ortaya çıkan sarkmaları, torbaları, kırışıkları ve mevcut ise de göz kapağının derisindeki hastalıkları gidermek için yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği bu cerrahi müdahale sonrasında sağlanmış olacaktır. Bu operasyonla birlikte insanlar özledikleri görünümlerine kavuşabiliyorlar.

Göz Kapağı Operasyonuna Neden Olan Durumlar

Göz kapakları yüzün hem estetik hem de işlevsel açıdan son derece mühim olan bir ünitesidir. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı başıca şunları kapsamaktadır;

  • Göz kapağındaki sarkmaları
  • Göz kapağındaki kırışıkları
  • Göz kapağında meydana gelen sarkmaları
  • Göz kapağı dersindeki rahatsızlıkları
  • Tümör operasyonun ardından meydana gelen deformasyonların giderilmesi

Bu tarz sorunlarla ülkemizde 35 ve daha üzeri yaşlardaki insanlarda daha çok karşılanmaktadır. Bu yaştan öncesi ise daha çok doğuştan gelen rahatsızlıklar olmaktadır. Yaş ilerledikçe göz kapağında oluşabilecek sorunlarda artmaktadır. Örneğin göz kapağının şişmesi de böyle bir durumdur. Estetik kaygılar haricinde de bu operasyonun zorunlu olduğu durumlarda vardır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL