Göz Botoks nedir Bilmeniz Gereken 5 Öneri

Botoks, yıllar içerisinde ciltte doku ve hacim kaybı yaşanabilir. Her insanda farklı oranlarda yaşanan bu kayıplar botoks uygulaması ile giderilir. Botoks, estetik alanında kullanılan ve Clostridum Botulinum adı verilen bakteriden üretilen bir ekzotoksindir. Botoks sadece estetik alanında kullanılmaz. Aynı zamanda migren, yüz felci, bazı spazmalar, aşırı terleme gibi durumların tedavisinde de kullanılır.

Botoks en fazla yüzde kullanılır. Yüz dışında vücudun çeşitli yerlerinde de kullanıldığı bilinmektedir. Yüzde gözler insanın yaşını, yorgunluğunu ve yıpranmışlığını en fazla gösteren bölgedir. Bundan dolayı insanlar daha genç, doğal ve güzel görünebilmek için göz botoksu yaptırmaktadır. Göz botoksu yaptırılırken enjeksiyon kullanılır. İğne içindeki dolgu maddesi gözün uygun yerine enjekte edilir. Dolgu maddesi bölgedeki tüm kaslara tesir ederek gerilme gösterir.

Göz Botoksu Nasıl Yapılır?

Magazin dünyasındaki ünlüler arasında yaygın olan göz botoksunu artık yakın çevrelerimizden de duymaya başladık. Botoks Yöntemleri çok çeşitlidir. Göz botoksu bu uygulamaların biridir. İşlem yapılmadan önce botulinum toksini önce seyreltilir. Seyrelti şırınga içine alınır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye 20 dakika öncesinden lokal anestezi kremi sürülür. İstenen bölgeye enjekte edilerek uygulama bitirilir.

Bütün işlem ortalama 15 dakika kadar sürmektedir. Botoks yaptıranlar genellikle hiçbir ağrı hissetmediklerini ifade ederler. İşlem ağrısız ve sancısızdır. İşlem yapıldıktan sonra kişi o günkü iş ve sosyal hayatına devam edebilir. Yaklaşık olarak 24 ila 72 saat içerisinde dolgu etkisini göstermeye başlar. Botoksun etkisi yaklaşık olarak 5 ay kadardır. Düzenli yaptıranlarda bu süre 10 aya kadar çıkabilir.

Göz Botoksunun Uygulandığı Yerler

Gözünün çevresindeki kırışıklıklardan, gözaltındaki çukurdan ve halkalardan şikayetçi olanlar göz botoksu yaptırırlar. Uygulamadan sonra kötü görünmeye neden olan kırışıklıklar, halka ve çukur ortadan kalkar. Göz botoks öncesi sonrası arasında birkaç yaş gençleşme görülür. Yüz bölgesine yapılan uygulamalar arasında olan göz botoksu yapıldıktan sonra bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar kişiyi zorlayıcı tedbirler değildir.

İşlemden hemen sonra yani işlemin yapıldığı gün içerisinde sauna, spor, kuaföre gidilmemelidir. 3 gün süre içerisinde denize ve havuza girilmemelidir. Sadece işlemin yapıldığı günün gecesinde yüz üstü yatılmamalıdır. Uyku pozisyonuna biraz dikkat edilmelidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL