Gıdı Estetiği ve Gıdı Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Yerçekiminin etkisi ve yaşın ilerlemesi gibi sebeplere bağlı olarak boyundaki yumuşak dokular gevşeyip, sarkmaktadır. Bu durumu düzeltmenin başlıca yolu ise gıdı estetiği yani boyun ameliyatıdır.Gıdı estetiğinde birden fazla alternatif bulunmaktadır. Temel olarak boyun bölgesinde yapılan estetik ameliyatları ve çene altı tedavisi 3 gruba ayrılır. Boyun bölgesine liposuction, Platismal bantlara plikasyon ve Boyun germe ameliyatıdır.

Gıdı Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Gıdı estetiğinde cerrahi yöntemler arasında en bilindik olanı ve tercih edileni Liposuction ile olan ameliyatlardır. Kısaca boyun bölgesindeki yağ dokusunun aspire edilmesi işlemidir. Günümüzde pek çok kimse de ameliyatsız yöntemleri merak etmektedir.

Gıdı Tedavisinde Kullanılan Ameliyatsız Bir Yöntem Var mıdır?

Çene tedavisinde ameliyatsız olan yöntem vardır. Bu yönteme Celluphase denilmektedir.

Ameliyatsız Gıdı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız gıdı estetiği Celluphase gıdı tedavisi olarak bilinir. Yöntemde,deoksikolik asit içeren ilaç cilt altı yağ dokusuna enjeksiyon şeklinde verilir. Deoksikolat ise vücutta doğal yollarla yağları yakmak amacı ile üretilen bir moleküldür.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kimler için Uygun Değildir?

Gıdı estetiği bazı hastalar için uygun değildir. Bunlar, gıdı yüzeyi hafif olanlar, enjeksiyon yapılacak bölgede daha önce enfeksiyonu olanlar ve 18 yaşından küçük olanlar, gelişimini tamamlamamış olanlar için tedavi uygun değildir.

Kimler Enjeksiyon ile Ameliyatsız Gıdı Tedavisi Uygulayabilir?

Celluphase hakkında yeterli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olan, alanında uzmanlaşmış estetik doktorları ameliyatsız gıdı tedavisi uygulayabilirler.

Gıdıda Yağ Eritme Enjeksiyonu Sonrası Ne Gibi Yan Etkilerle Karşılaşabilirim?

Genel olarak gıdı ameliyatlarının yan etkileri görülmemektedir. Pek çok hasta ameliyatlardan sonra hem istediği sonucu almış bir biçimde hem de yan etkiler görülmeden geçirmektedir. Ameliyat sonrasında birkaç gün içinde iyileşecektir. Doğal olarak morarmalar ve kızarıklıklar gibi yan etkiler görülebilir.

Gıdı Yağ Eritme Tedavisinde Kullanılan Deoksikolik Asiti Kaç Seans Uygulamam Gerekir?

Gıdı yağ eritme tedavisinde, kullanılan Deoksikolik asidinin uygulanması ortalama 2 ile 4 seans arasındadır. Bunun yanı sıra doktorunuz da herhangi bir durumda ek tedaviler önerebilir.

Çene Altında Sarkma ile Gıdı Arasındaki Fark Nedir?

Halk arasında gıdı olarak bilinen ve diğer adıyla gerdan dediğimiz şey çene altında biriken yağlardır. Çene altındaki sarkmalar ise yerçekiminin ve yaşlanmanın etkisi ile oluşur. Deri üzerindeki gevşeme ile birlikte sarkmalar oluşmaktadır.

Çene Altı veya Boyunda Sarkma Ameliyatsız Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

Çene altındaki ve boyun sarkmalarındaki ameliyatsız tedavilerde daha çok lazer kullanılmaktadır. Lazerler arasında ise Titan Lazerler, bu konuda oldukça fazla çalışma yapılmış alan olarak bilinmektedir. Titan lazerle ameliyat gerektirmeden yapılan cilt germe, gıdı eritme tedavisi ile birlikte yapılabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL