Estetik Uygulanmalarında Bilinmesi Gereken 7 Öneri

İnsan, hücrelerden meydana gelmektedir. Yaş ilerledikçe hücrelerde yaşlanmakta ve vücutta çeşitli değişiklikler oluşmaya başlamaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar çeşitli nedenlerden dolayı estetik yaptırmaktadırlar. Ancak estetik uygulamalarda her zaman istenilen sonuç elde edilememektedir. Bu neden dikkatli davranılmalıdır. Bazı uygulamalarda eski görünüşe dönmek çok kolay olmamaktadır.

Yüz Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ciltte oluşan çizgiler, sarkmalar ve kırışıklıkların ortadan kaldırmak için yüz dolgusu yapılmaktadır. Dolgu maddesi seçimi çok önemlidir. Belirlene dolgu maddesi cildin altına enjekte edilmektedir. Elmacık kemiklerinden buruna kadar dolgu yaptırılabilmektedir. Diğer estetik yöntemlere oran ile daha az zararlıdır. Geçici bir işlem olmasına karşın 3 haftaya kadar istediğiniz gibi görünebilirsiniz.

Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kırışıklık ve çizgiler içinde en sık tercih edilen işlemler biri de botokstur. Etki süresi kişiden kişiye değişmek ile birlikte 4 ile 6 ay etkili olmaktadır. Botoks, kazayağı ve boyun başta olmak üzere kaş kaldırma da yapılabilmektedir. Yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir ve işlemden sonra eski hayatınıza devam edebilirsiniz.

Botoks sonrası ise kuaföre ve saunaya gidilmemelidir. Bunun yanında ise 3 günde havuz girilmemelidir. Uyku pozisyonu da çok önemlidir ve yüz üstü yatılmamalıdır. İlk enjeksiyon ile belirgin bir etki görülmek ile birlikte bir hafta içerisinde tam etkisi görülmektedir. Düzenli ve doğru bir şekilde yapılır ise istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Botoksu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son yıllarda daha sık duymaya başladığımız saça botoks dendiği zaman akla farklı şeyler gelebilmektedir. Bu işlem aslında saç tedavi edilmektedir. Yani saçların daha canlı durmasını sağlamaktadır. Saçlar da tıpkı hücreler gibi zaman içerisinde yaşlanır. Boya, fön gibi kimyasal ve ısıl işlemlerde yıpranmalara neden olur.

Saçın uçları sert, mat ya da çatallı gibi ise botoks ile eski canlılığına dönebilmektedir. Vitamin ve doğal yağ özlerinden oluşan bir karışım ile yapılmaktadır. Etki süresi 2 ile 4 ay süresinde değişmektedir. Evde yapmaya da çalışanlar vardır. En etkili ve doğru tercih ise uzman birine yaptırmaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL