Ciltte meydana gelen lekeler, kırışıklıklar, genişlemiş olan gözenekler, cilt kuruluğu ya da diğer farklı sorunların çözümü söz konusu olduğunda, estetik uygulamalar karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda ileri teknolojilerin de uygulanmaya başlamasının doğal sonucu olarak çok daha başarılı estetik uygulamalarının yapıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda özellikle Botoks uygulamalarının mükemmel bir alternatif seçenek olarak karşımıza çıktığını söylemek mümkün olmaktadır. Botoks uygulamalarının yüz estetiğinde etkili bir şekilde kullanılabilmesi, yüzde gençleşmenin sihirli formülü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda göz kapağı estetiği söz konusu olduğunda Botoks uygulamalarının da etkili olabildiğini söyleyebiliriz.

Yüzde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi için yapılan estetik çalışmaları yüz estetiği kapsamında yer almaktadır. Bu noktada yüz germe uygulamaları da yüz estetiği kapsamında yer almaktadır. Yüzdeki genişlemiş gözenekler, çökmeler, lekeler ve cilt kuruluğu gibi sorunların çözümünde, yüz gençleştirme tekniklerinin mükemmel çözümler ortaya koyduğu bilinmektedir. Bu kapsamda gençlik aşısı olarak da isimlendirilen yeni uygulamaların yoğun olarak tercih edildikleri bilinmektedir.

Güncel Estetik Uygulamaları

Bireylerin cildinde zamandan kaynaklı olarak oluşmuş olan deformasyonların, kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi amacıyla uygulanan kozmetik bir tedavi biçimi olarak karşımıza gençlik aşısı çıkmaktadır. Gençlik aşısı, cilt yüzeyinde bir yenileme meydana getirerek, ciltte bir geri dönüşümün oluşmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı söz konusu aşı ‘’Gençlik Aşısı’’ olarak isimlendirilmektedir.

Küçük yaşlarda yüzde sempatik ifade oluşturan yanak içi yağlar, ileriki yaşlarda olduğundan daha kilolu görünme gibi bazı sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunun giderilmesinde mükemmel bir alternatif seçenek olarak karşımıza Bichectomy uygulamaları çıkmaktadır. Yanak inceltme uygulaması sayesinde, yüz hatlarında bir incelme yaşanacağı için daha genç ve estetik görünümün elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Ülkemizde son zamanlarda estetik uygulamalarını uluslararası kalite standartlarının üzerinde yapabilme kabiliyetine sahip uzman doktorların yetişmesi, mükemmel estetik uygulamalarının hayata geçirilmesini mümkün olmaktadır. Bu kapsamda Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında nitelikli bir şekilde hizmet sunan Op. Dr. Çağdaş Orman, estetik uygulamalarını en güncel teknik ve yöntemlerle uygulayabilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Uğur Derman İngilizce Tıp Programı’nı başarılı bir şekilde tamamlayan Operatör Doktor Çağdaş Orman, çok sayıda farklı estetik uygulamayı hayata geçirmektedir. Yüz Germe, Göğüs Estetiği, Yüz Estetiği, Prp saç Tedavisi, Post-bariatrik Cerrahi, Blefaroplasti gibi pek çok alanda başarılı çalışmalar yürütmektedir.

Ülkemizde Estetik Uygulamalar

Günümüz itibariyle estetik uygulama çalışmalarının yoğunluk kazandığı bilinmektedir. Bu durum yeni teknik ve yöntemlerin ileri teknolojilerle buluşmasından kaynaklanmaktadır. Zira bu sayede sorunsuz bir şekilde estetik uygulamalarının yapılması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde son zamanlarda estetik merkezi sayısı da gün geçtikçe artış göstermektedir.

Çok daha güzel görünmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında estetik burun, yaptırmak olmaktadır. Burunlarının şeklinden memnun olmayan ya da burun yapısı nedeniyle birtakım sorunlar yaşayanlar estetik cerrahi alanına müracaat ederek, burun estetiği yaptırmaktadır. Burun estetik uygulamalarının son zamanlarda çok daha ağrısız bir şekilde yapılabildiği de bilinmektedir. Yine bu kapsamda medikal estetik sayesinde minimal invaziv teknolojilerin kullanıyor olması, dokuların kesilmeden ve genel anestezi uygulamaması olmadan estetik uygulamalarının yapılmasına olanak tanımaktadır.

Başlıca Botoks Uygulamaları

Estetik uygulamaları denildiğinde ilk akla gelen uygulama Botoks uygulamasıdır. Esasında Botoks uygulamalarının estetik operasyonlarının yanı sıra; terleme ve migrene karşı da etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Bu kapsamda terleme botoksu olarak isimlendirilen yöntem sayesinde, ter kokusunun sona ermesi mümkün olmaktadır. Koltukaltı, ayak tabanı ile avuçiçi bölgelerine botoks uygulanması sayesinde ter kokusundan kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Botoks uygulamalarının migren sorunu yaşayanlar için de etkili çözümler üretebildiği bilinmektedir. Periyodik aralıklarla migren botoksu yaptıran bireylerin, migren ağrısından kurtulabildikleri de bilinmektedir. Migren ağrıları çeken bireylerin daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlayan migren botoksu ile bu ağrıların giderilmesi mümkün olmaktadır.

Botoks uygulamaları, yüz gençleştirme söz konusu olduğunda etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine yüz estetiği alanında iddialı olan botoks uygulamaları, yüzde son derece estetik bir görünümün elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL