Estetik burun ameliyatı nedir? Burun Ameliyatında Bilinen 5 yanlış

Estetik burun ameliyatı dünyada ve ülkemizde sıklıkla yapılan bir ameliyattır. Burun ameliyatı, kişilerin dış görünüşlerine farklı bir anlam katmaktadır. Burada devreye, yüz plastik cerrahisi dahil olduğu için yüz görünümü de değişmektedir. Bu ameliyatlarda, burun küçültüp büyütme, burun ucu estetiği ile şeklinin değiştirilmesi, yükseklik ayarı, burun ile üst dudak arasındaki açının oranı düşünülmektedir. Ayrıca burun tıkanıklığı gibi sorunlara da çözüm olabilir.

Burun estetiği işlemine rinoplasti denir. Bu ameliyatlarda, kadınlarda önerilen yaş 16, erkeklerde ise 17 olarak kabul edilir. Burun ameliyatını, kişinin kemik ve kıkırdak dokusunun gelişimini tamamlamadan yapmak istenilen sonucu vermez.

Doktorunuzla konuşarak, burun estetiği sonrasında nasıl bir görünüme sahip olmak istediğinizi belirtirseniz, arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Bir de ameliyatsız burun estetiği yöntemi vardır. Yüz estetiğinde kullanılan hyaluronik asit dolguları, burunda da kullanılmaktadır.

Burun dolgusu, burundaki eğrilikleri gidermek, burun sırtını düzleştirmek, burun ucunu kaldırmak amacıyla yapılır. Burun dolgusu, 15-20 dakika sürer. İşlemden sonra, rutin günlük yaşantıya dönebilir. Ameliyatsız burun estetiğinin kalıcılığı 12 ile 18 ay arasında değişir. Burun estetiği fiyatları semtlere ve doktor seçimine göre farklılık gösterir. Ufak oynamalar için 500 – 1.000 TL arası fiyat biçilirken, kemersiz bir burun için 1.500 ila 3.500 TL’yi gözden çıkarmak gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL