Estetiğin Vazgeçilmezi Botoks

Günümüzde en çok uygulanan ve başarılı sonuçları ile yüz güldüren estetik operasyonlardan bir tanesi botoks olmaktadır. Özellikle kırışıklıkların giderilmesi açısından yoğun bir şekilde tercih edilen botoks uygulaması ülkemizde en çok talep gören estetik işlemler arasındadır. Botoks nedir diye sorulacak olursa, kırışıklıkları gidermek amacıyla tıbbi bir proteinin yüz hatlarına uygulanma işlemidir.

İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan yüz kırışıklıkları insanların moralini bozabiliyor. Eskiden bu gibi istenmeyen kırışıklıkları ortadan kaldırmak oldukça zahmetliydi. Ancak günümüzde gayet sağlıklı yöntemlerle bu kırışıklıkları tamamen yok etmek mümkün. Bu da botoks ile mümkün olmaktadır.

Yüz estetiğinde sağlıklı uygulama botoks

Göz çevresi, alın, burun yan duvarları, kaç arası ve dudak üzerinde ortaya çıkan ince çizgiler botoks sayesinde tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Üstelik gayet sağlıklı bir şekilde yapılır. Kırışıklıklar genellikle yüz ve boyundaki ufak kasların kasılması neticesinde zamanla oluşmaktadır.

Göz çevresi ve alında oluşan çizgiler kişiyi yaşlı ve yorgun göstermektedir. Ağız çevresinde zamanla oluşan çizgiler ise kişide yaşlı bir ifadenin yanı sıra üzgün bir ifadenin oluşmasına yol açmaktadır. Botox ise bu istenmeyen çizgilerden kurtulmanın en verimli yoludur.

Botoks uygulaması ile yalnızca istenmeyen çizgilerden değil ayrıca migren ağrıları gibi ciddi rahatsızlıklardan da kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu sebeple botoks uygulamasının faydalarının oldukça geniş olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca her dört kişiden birinde görülen aşırı terleme durumu da yine botoks uygulaması ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Kırışıklar botoks sayesinde tarih oluyor

Yüz estetiği denildiğinde akla ilk olarak botoks uygulaması gelmektedir. Tıbbın ilerleyen imkânları ile artık acısız, ağrısız ve kesin sonuç odaklı bu kozmetik müdahale rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kırışıklık sorunu yaşayan hemen herkes bu estetik operasyon için başvurabilir.

Enjeksiyon yapılan bölgede sinirlerdeki geçiş botoks sayesinde bloke edilir ve kas kasılması engellenerek derinin gerginliği sağlanır. Temelde uygulanan işlem budur. Botoks fiyatları ise sağlık merkezinin fiyat politikasına göre değişebileceğinden direkt olarak sağlık merkezi aranarak fiyat alınabilir. Cildin kırışıklıklardan arındırılması için en sağlıklı ve etkili yöntemlerden birisi olan botoks, yüz estetiği alanında gelinen son noktayı da gözler önüne sermekte olan başarılı bir operasyondur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL