Erkek Burun Estetiği Nedir? 5 Bilinen Yanlış

İnsanların karakteristik görünümünü etkileyen en önemli yerlerden biri de burundur. Yüzün tam orta kısmında yer alan burun, insanların estetik kaygılar taşımasına neden olabilmektedir. Burunlarını beğenmeyen kadın ve erkekler, burun estetiği ameliyatlarına yönelmektedir. Burun estetiği ameliyatlarında birçok operasyon yapılabilmektedir. Burun ucu kaldırma, burun kemik eğriliklerini düzeltme ve burun küçültme gibi operasyonlara talep gösterilmektedir.

Estetik operasyonlarda kadın ve erkeklere farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Burun estetiği operasyonu için başvuran erkekler, çeşitli konularda araştırmalar yapmaktadır. Erkeklerin burun bölgesinin sahip olması gereken çeşitli özellikler bulunmaktadır. Daha güçlü ve düz görünmesi gereken burun için erkeklere farklı burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Son zamanlarda erkekler, burun estetiği operasyonları için sık sık uzmanlara başvurmaktadır.

Burun estetiği operasyonlarında bilinen çeşitli yanlışlar bulunmaktadır. Doğru bilinen yanlışlar, çeşitli olumsuzluklara sebep olabilmektedir. Bu yanlışlardan biri, burun estetiği operasyonlarının sadece kadın hastalara uygulanabileceğidir. Bu tür estetik operasyonlar hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Burun ameliyatı için yaş sınırı olmadığı konusu da bilinen yanlış arasındadır. Burun ameliyatlarında kemik gelişimi dikkate alınıp eğer gerekli bir neden yoksa belli bir yaş altına operasyon yapılmamaktadır.

Burun Estetiği Operasyonları İlgili 5 Bilinen Yanlış

En sık talep gösterilen ve gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer alan burun estetiği hakkında bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Burun estetiği operasyonlarının çok kolay bir ameliyat olduğu bilinen yanlışlardan biridir. Her ne kadar zor ve çok riskli bir ameliyat olmasa da, çeşitli karmaşıklıklar olduğu için uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Burun estetiği operasyonlarının bütün estetik cerrahlar tarafından yapıldığı konusunda da yanlış bilgiler bulunmaktadır. Burun ameliyatları için rinoplasti alanında uzmanlaşmış olan cerrahlar gerekmektedir. Bu alanda deneyim ve uzmanlık oldukça önemlidir. Burun ameliyatı sonrası burunun doğal görünüp görünmediği konusunda da çeşitli yanlış inanışlar bulunmaktadır. Burun ameliyatı sonrası burun doğal haline yakın bir görünüm elde edecektir.

Burun Estetiği Operasyonlarında Burun Seçimi

Burun ameliyatları için doktorlara başvuran hastalar, sık sık istediği burnu seçip seçemediği konusunda sorular sormaktadır. Estetik burun ameliyatlarında hastanın isteği kadar yüz özellikleri de oldukça önemlidir. Burun tipleri, her yüzde aynı şekilde görünmeyebilir. Bu nedenle burun seçiminde cerrahlardan yardım alınması gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL