Endoskopik Boyun Germe Ameliyatı Öncesi 5 Rahatlama Önerisi

Yıllar içerisinde insan vücudunda sarkmalar ve kırışmalar kaçınılmaz herkesin yaşayacağı bir durumdur. Son yıllarda tıp alanında gerçekleşen gelişmeler sayesinde bu istenmeyen durumlardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Kırışıklık tedavileri, gerdirme ameliyatları gibi birçok müdahale sayesinde daha genç görünmek artık daha kolay. Gerdirme ameliyatları son yıllarda özellikle endoskopik olarak yapılmaktadır. Endoskopik germe ameliyatları çok yoğun olmayan kırışıklıklar ve sarkmalarda daha çok tercih edilmektedir.

Endoskopik boyun germe ameliyatı klasik boyun germe ameliyatına göre daha ağrısız ve daha hızlı tedavi olan operasyonlardır. Endoskopik boyun germe ameliyatı olacak kişilerin bu süreci kesinlikle çok daha kolay atlatacaklarından şüphesi olmasın. Bu yüzden endoskopik boyun germe ameliyatından önce rahatlamak için sadece ameliyattan önce ve sonra yapmanız gerekenleri öğrenip bunları uygulamanız yeterli olacaktır.

Endoskopik Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Endoskopik boyun germe ameliyatı klasik yöntem germe ameliyatlarına göre çok daha ağrısız, daha kısa ve daha hızlı iyileşme sürecine sahiptir. Bu yüzden bu ameliyatı geçirecek olan kişilerin daha az endişeli olması mümkündür. Bu operasyon genel olarak genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bu ameliyata girmeden önce hazırlık için uygulamanız gereken maddeler vardır.

  • Endoskopik boyun germe operasyonu olmadan 3 hafta öncesinden sigara kullananların operasyon sürecine kadar sigara içmemeleri gerekmektedir.
  • Kan sulandırıcı özelliği olan Aspirin gibi ilaçların yine kullanılmaması gerekmektedir.
  • Besin takviyesi kullanan kişilerin ameliyattan bir hafta önce takviyeleri bırakması önemlidir.
  • Ameliyat dönemde ve öncesinde bitkisel çaylardan özellikle kiraz sapı çayı, yeşil çay gibi doğal içeriklerden de uzak durması gerekiyor.

Endoskopik Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Ameliyat öncesinde yapılması gerekenler gibi sonrasında uygulanması gerekenlerde yine iyileşme sürecinin daha konforlu ve hızlı geçmesi için oldukça önemlidir.

  • Endoskopik boyun germe ameliyatından sonra 1 gün hastanede kontrol altında tutulmanız gerekir.
  • Germe işlemi yapılan bölgelere 48 saat boyunca su değmemesine dikkat etmelisiniz.
  • Ameliyat olduktan 6 gün sonraya kadar dikişleriniz kalmalı 6. gün ise dikişlerinizin alınması gerekir.
  • Ameliyat olan bölgelerin özellikle ilk 6 ay içerisinde direkt güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekmektedir bu yüzden özellikle yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanılabilir.
Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL